Nasze projekty

Niewiasta obleczona w słońce. Wystawa

Wystawa malarstwa, której inspiracją była historia objawień fatimskich oraz maryjne przesłanie wzywające do pokuty i nawrócenia w Galerii Krużganek do 10 czerwca

Wystawa ma na celu uczczenie i upamiętnienie jubileuszu 100-lecia objawień w Fatimie. Jest też wyrazem świadectwa wiary, próbą ewangelizacji przez sztukę oraz osobistym i wspólnotowym rodzajem modlitwy i medytacji.

Uczestnikami wystawy są artyści zaangażowani w działalność Duszpasterstwa Środowisk Twórczych w Toruniu oraz zaproszeni do udziału goście.

Reklama
Reklama

Prezentowane prace reprezentują różne dyscypliny artystyczne, różne też są konwencje i postawy artystyczne charakterystyczne i reprezentatywne dla każdego z twórców. Na wystawie możemy odnaleźć wizerunki maryjne (K. Szalewska, P. Będkowski, Z. Dąbrowska, Z. Ludwiniak, E. Wasyłyk, I. Popiołek, K. Rochecki, A. Barbarowicz, G. Zielińska, Bożena Szmelter-Fausek), prace ilustrujące sceny objawień (B. Przybyliński, T. Boruta, J. Gąsiorek, T. Rzeszutek, Jerzy Tomaszek,), a także realizacje o charakterze abstrakcyjnym, (M. Rochecka, Jolanta Kuszaj, I. Święcicka), ekspresyjnym lub symbolicznym (Hanna Brzuszkiewicz, A. Wojciechowski, S. Natanaela, M. Szary, S. Kośmiński). Prezentowane prace zostały wykonane w związku z okolicznością wystawy lub wybrane z dotychczasowego dorobku artystów.

Prezentacja w Galerii Krużganek (Katolickie Centrum Kultury „Dobre Miejsce”) – to trzecia odsłona wystawy „Niewiasta obleczona w słońce” . Wcześniej prezentowana była w Akademickiej Przestrzeni Sztuki UMK – U Teologów w Toruniu oraz w Ośrodku Chopinowskim Szafarni.

Katalog wystawy PDF do pobrania>>

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite