Nasze projekty

Niedziela Palmowa online – z dedykacją dla młodych

Światowy Dzień Młodzieży w duchowej łączności i transmisja mszy świętej - tak do przeżywania Niedzieli Palmowej młodych archidiecezji gnieźnieńskiej zaprasza abp Wojciech Polak. W czasie Mszy św. Prymas zawierzy maturzystów Matce Bożej.

Zaproszenie na Niedzielę Palmową online ukazało się w formie wideo na stronach internentowych i w serwisie YouTube. Wraz z diecezjalnym duszpasterzem młodzieży ks. Wojciechem Orzechowskim Prymas Polski zachęca młodych do pozostania w niedzielę w domu, ale tylko ciałem, duchem bowiem – zaprasza – „bądźcie w katedrze gnieźnieńskiej”.

Internetowa Niedziela Palmowa odbędzie się pod hasłem „Młodzieńcze, Tobie mówię: wstań!” (Łk 7, 14). –Zapraszam więc wszystkich was do wspólnej modlitwy. Będę odprawiał Mszę św. i będę się modlić za was, polecać dobremu Bogu każdą i każdego z was. Będę prosić dla was o ten entuzjazm, który może dać Chrystus, o to, byście odważnie za Nim poszli – mówi w nagraniu abp Wojciech Polak.

Reklama
Reklama

Prymas Polski zaprosił też do wspólnej modlitwy w czasie mszy świętej za pośrednictwem transmisji internetowej. Zapowiedział także, że w czasie tej mszy zawierzy Matce Bożej tegorocznych maturzystów, którzy z powodu epidemii nie mogli pielgrzymować w tym roku na Jasną Górę.

Transmisja Mszy św. pod przewodnictwem Prymasa Polski dostępna będzie w Niedzielę Palmową 5 kwietnia ok. godziny 15.40 na stronach www.prymaspolski.pl www.archidiecezja.pl i kanale YouTube archidiecezji gnieźnieńskiej. Wcześniej – jak co tydzień – trwać będzie transmisja nabożeństwa Gorzkich Żali z katedry gnieźnieńskiej.

 

Reklama
Reklama

KAI, os

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę