Nasze projekty

Niedziela Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Plan obchodów i transmisji

Jak informują gospodarze sanktuarium w Łagiewnikach, w tym roku, ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, pielgrzymi będą mogli uczestniczyć w obchodach Niedzieli Miłosierdzia jedynie poprzez transmisje telewizyjne i internetowe. Msze i nabożeństwa będą odbywać się o różnych porach dnia.

Hasłem tegorocznego Święta Miłosierdzia są słowa: „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”.  Zostało ono zaczerpnięte z Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Tę modlitwę odmawia się w Bazylice Bożego Miłosierdzia podczas każdej Mszy, a w czasie pandemii także podczas Godziny Miłosierdzia.

Gospodarze sanktuarium przyznają, że kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, te właśnie słowa Aktu odczytali jako najwłaściwsze, by błagać Pana Boga o ratunek dla świata. Zostały one także umieszczone na pamiątkowym obrazku, który na znak łączności z Łagiewnikami można otrzymać pocztą. Więcej informacji o tej akcji tutaj.

– Tegoroczne Święto Miłosierdzia będzie na pewno inne niż poprzednie. Chociaż do Łagiewnik nie przybędą tysiące wiernych, dokładamy wszelkich starań, by jak najlepiej je przygotować i dotrzeć z przekazem do wszystkich, którzy na to czekają – piszą duszpasterze.

Reklama
Reklama

Jak przypominają, w ramach przygotowań zewnętrznych na łagiewnickiej wieży umieścili obraz Pana Jezusa Miłosiernego, który w Święto Miłosierdzia znajdował się zawsze na ołtarzu polowym, a do setek czcicieli Bożego Miłosierdzia wysłali już pamiątkowy obrazek Jezusa Miłosiernego z Aktem zawierzenia. W sieci zaś młodzi ludzie dzielą się cytatami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny. – To wszystko sprawia, że pomimo pewnego oddalenia, jednak trwamy w jedności. Tak też będzie w najbliższą Niedzielę Miłosierdzia – zapewniają organizatorzy.

Ze względu na obowiązujące ograniczenia dotyczące zgromadzeń religijnych oraz w trosce o nasze zdrowie i bezpieczeństwo, zapraszają do uczestnictwa w Święcie Miłosierdzia dzięki przekazowi medialnemu.

PLAN TRANSMISJI TELEWIZYJNYCH

Reklama
Reklama

SOBOTA, 18 kwietnia

 • 22:25 – TVP 3 (pasmo ogólnopolskie) – nabożeństwo Droga Miłosierdzia z Bazyliki

NIEDZIELA, 19 kwietnia

 • 7:00 – TVP1 – Msza święta z Kaplicy Klasztornej
 • 10:00 – TVP1 i TVP POLONIA – Msza święta z Bazyliki pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego
 • 15:00 – TV TRWAM – Godzina Miłosierdzia.

PLAN TRANSMISJI INTERNETOWYCH

Reklama
 • Msze święte w Niedzielę Miłosierdzia odprawiane w Bazylice:
  godziny: północ, 6:00, 8:00, 10:00, 12:30, 16:00, 18:00;
  transmisja za pośrednictwem TV Miłosierdzie
 • Msze święte w Kaplicy Klasztornej:
  godziny: 7.00, 8.30, 12.00 (po angielsku), 13.00 (po hiszpańsku), 19.00
  transmisja na YouTubowym kanale Faustyna
 • Koronka do Bożego Miłosierdzia
  godz. 15:00
  transmisja na YouTubowym kanale Faustyna

Bazylika Bożego Miłosierdzia będzie otwarta ale z ograniczonym dostępem dla wiernych – w czasie Mszy św. nabożeństw w świątyni może przebywać jedynie 5 osób, więc praktycznie możliwy jest udział tylko kilku wiernych zaangażowanych w liturgię. W pierwszej kolejności mogą więc do bazyliki wejść osoby, które mają zamówioną terminową Mszę św. i okażą obrazek potwierdzający ten fakt.

W Kaplicy Klasztornej z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny będzie jedynie możliwość krótkiej modlitwy przy wejściu do kaplicy dla ograniczonej liczby osób.

Sanktuarium już dziś zaprasza wszystkich do Łagiewnik na 23 sierpnia 2020 roku na Pielgrzymkę Czcicieli Bożego Miłosierdzia, która odbywa się od 2014 r. w niedzielę po rocznicy konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia i zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. – Ufamy, że ustaną już wtedy zagrożenia spowodowane pandemią i będzie to nasze dziękczynienie Bożemu Miłosierdziu za przeżyte doświadczenie czasu obecnego – mówią organizatorzy.

 

KAI, os

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite