Nasze projekty

Obrazek „Jezu, ufam Tobie” z Łagiewnik może trafić w Twoje ręce!

Przed Niedzielą Miłosierdzia na znak duchowej łączności sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach chce rozesłać do wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia, którzy nie będą mogli przybyć do Krakowa, obrazki z wizerunkiem „Jezu, ufam Tobie”

– Za kilka dni obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia. W tym roku, z powodu pandemii, pielgrzymi nie zgromadzą się w Łagiewnikach. Chcemy jednak – poprzez różne znaki i inicjatywy – łączyć się we wspólnej modlitwie – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik łagiewnickiego sanktuarium. Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia informuje, że symbolicznym znakiem duchowej łączności z pielgrzymami, którzy w tym roku nie będą mogli przybyć do Łagiewnik będzie okolicznościowy obrazek.

Na jednej stronie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem „Jezu, ufam Tobie”. Z drugiej strony znajduje się tekst Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu i zdjęcie przedstawiające prezbiterium bazyliki Bożego Miłosierdzia z tabernakulum w kształcie kuli ziemskiej. – Ufamy, że ten obrazek będzie piękną pamiątką duchowego udziału w tegorocznym Święcie Miłosierdzia – mówi Małgorzata Pabis.

Wszyscy, którzy chcieliby otrzymać taki obrazek pocztą, proszeni są o kontakt
– mailowy na adres [email protected]
– lub telefoniczny na numer telefonu: (+48) 12-252-33-11 (w godzinach 9.00-15.00)

Reklama

W „Dzienniczku” s. Faustyna Kowalska zapisała słowa, które usłyszała od samego Jezusa. O tym wizerunku powiedział On „Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie” (Dz. 327). W innym miejscu s. Faustyna zapisała obietnicę „Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz, a przeto niech ma przystęp wszelka dusza do niego” (Dz. 570).

Akta zawierzenia, który znajduje się na pamiątkowym obrazku to modlitwa, którą w 2002 roku modlił się w Sanktuarium łagiewnickim św. Jan Paweł II.

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Po raz pierwszy wpisał je do kalendarza liturgicznego kard. Franciszek Macharski. W 1995 roku na prośbę Episkopatu Polski Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce, a 5 lat później ustanowił je dla całego Kościoła na świecie.

Reklama

W tym roku, z racji epidemii, w obchodach Święta Miłosierdzia można wziąć udział za pośrednictwem transmisji. Uroczystą sumę odpustową o godz. 10.00 sprawował będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Msza św. będzie transmitowana w TVP1 i TVP POLONIA.

 

KAI, os

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę