Nasze projekty

Nie będzie procesu. Ugoda ks. Isakowicza-Zaleskiego z kanclerzem kurii tarnowskiej

Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Tarnowie ks. Robert Kantor i ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski zawarli porozumienie. Księża nie spotkają się w sądzie. Ks. Isakowicz na swoim blogu opublikował oświadczenie w tej sprawie.

Anna Woźniak/CC BY-NC 2.0

„Oświadczam, że w treści wpisu z dnia 2 sierpnia 2020 roku dotyczącego sprawy pana Andrzeja, w jego końcowych fragmentach, zwróciłem uwagę na pewną niefortunną zbieżność, tj. faktu zajmowania stanowiska delegata biskupa tarnowskiego ds. wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez kanclerza kurii w Tarnowie, na działania której skarżył się bohater mojego wpisu w liście skierowanym do ks. prymasa Wojciecha Polaka.

Ks. Robert Kantor został ww. delegatem w 2015 roku. Nie było moją intencją czynienie wobec ks. delegata Roberta Kantora sugestii, jakoby to jego osoba była bezpośrednio odpowiedzialna za zaniechania zarzucane kurii tarnowskiej w sprawie p. Andrzeja.

W kontekście działalności prowadzonej przez ks. delegata Roberta Kantora, w tym miejscu pragnę zapewnić o gotowości podjęcia współpracy w działaniach na rzecz ofiar pedofilii w Kościele katolickim”.

Reklama
Reklama

Takie oświadczenie zostało opublikowane na blogu prowadzonym przez ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. To oznacza, że procesu nie będzie, a duchowni zadeklarowali chęć współpracy na rzecz ofiar pedofilii w Kościele katolickim.

SPRAWDŹ: Ks. Isakowicz-Zaleski opublikował list, który skierował do Watykanu

ag/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę