Msze święte gregoriańskie za Diego Maradonę w Lublinie

W parafii św. Michała Archanioła w Lublinie od 2 lutego będą odprawiane msze święte gregoriańskie w intencji Diego Maradony, legendarnego argentyńskiego piłkarza, który zmarł w listopadzie 2020 roku.

The Fox of Arabian Peninsula/ CC BY-NC 2.0

O tej intencji poinformował w czasie niedzielnej mszy świętej ks. Arkadiusz Paśnik, proboszcz miejscowej parafii.

Będziemy słyszeć w lutym znane nazwisko Diego Maradony. Przyszedł do nas sportowiec, który był poruszony jego śmiercią i zamówił msze święte gregoriańskie, więc przez cały luty będziemy się modlić za Diego Maradonę mszą świętą gregoriańską – stwierdził w czasie niedzielnych ogłoszeń duszpasterskich.

Maradona zmarł na zawał serca 25 listopada 2020 roku w wieku 60 lat w argentyńskim Tigre. Maradona był znany przede wszystkim z gry w reprezentacji Argentyny, a także w klubach: Boca Juniors, Napoli czy FC Barcelonie. W 1986 roku na mundialu w Meksyku poprowadził reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata. W ćwierćfinałowym meczu z Anglią zdobył bramkę ręką, czego nie zauważył sędzia. To zagranie zostało później okrzyknięte „Ręką boga”. Po meczu piłkarz powiedział bez skruchy: „To była trochę głowa Maradony i trochę ręka Boga”.

Reklama
Reklama

Msze święte gregoriańskie odprawiane są codziennie przez 30 dni w intencji jednej osoby zmarłej za darowanie jej kar w czyśćcu.
Praktyka ta została zapoczątkowana w VI wieku przez papieża Grzegorza I Wielkiego, który polecił odprawianie w takiej formie Mszy Świętej za zmarłego mnicha benedyktyńskiego, przy którym znaleziono pieniądze, których ze względu na ślub ubóstwa nie powinien był ich mieć. Zgodnie z przekazem, trzydziestego dnia ów zakonnik miał się objawić papieżowi i podziękować za okazane mu miłosierdzie, dzięki któremu opuścił czyściec.

SPRAWDŹ: Nie żyje Diego Maradona. Żałoba w Argentynie, za zmarłego modli się papież

ag/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę