Nasze projekty

Nie żyje Diego Maradona. Żałoba w Argentynie, za zmarłego modli się papież

Papież Franciszek modli się za swego zmarłego rodaka Diego Armando Maradonę. Rzecznik Watykanu Matteo Bruni powiedział dziennikarzom, że Ojciec Święty został poinformowany o śmierci Argentyńczyka-legendy futbolu.

Dodał, że Franciszek z sympatią wspomina spotkania z Maradoną w ostatnich latach i modlił się za niego od chwili, gdy dowiedział się o pogorszeniu stanu zdrowia piłkarza.

W samej Argentynie tysiące ludzi oddają hołd swemu bohaterowi narodowemu. Podczas trzydniowej żałoby narodowej trumna z jego zwłokami zostanie wystawiona w pałacu prezydenckim.

Zmarł na zawał serca

Maradona zmarł na zawał serca 25 listopada w wieku 60 lat w argentyńskim Tigre. Maradona był znany przede wszystkim z gry w reprezentacji Argentyny, a także w klubach: Boca Juniors, Napoli czy FC Barcelonie. W 1986 roku na mundialu w Meksyku poprowadził reprezentację Argentyny do mistrzostwa świata. W ćwierćfinałowym meczu z Anglią zdobył bramkę ręką, czego nie zauważył sędzia. To zagranie zostało później okrzyknięte „Ręką boga”. Po meczu piłkarz powiedział bez skruchy: „To była trochę głowa Maradony i trochę ręka Boga”.

Reklama
Reklama

https://www.youtube.com/watch?v=nGYYs-ZE5Wg&t=399s

Kilka minut później przeprowadził jedną z najbardziej spektakularnych akcji w historii piłki nożnej: samodzielnie minął kilku przeciwników i strzelił bramkę. Argentyna doszła do finału, gdzie pokonała reprezentację Niemiec.

Maradona był znany w czasie gry w Europie. Szczególnie był traktowany w Napoli, gdzie spędził 7 lat. W tym czasie doprowadził klub do dwóch mistrzostw Włoch i zdobył Puchar UEFA.

Reklama
Reklama

Po zakończeniu kariery zawodniczej był trenerem i ekspertem telewizyjnym.

SPRAWDŹ: Papież o aborcji: To przede wszystkim problem etyki ludzkiej

ag/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę