Nasze projekty

Msza św. na Jasnej Górze za kobiety w łączności z Ukrainą [TRANSMISJA]

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wszystkie kobiety, zwłaszcza matki z Ukrainy, które ratując życie swoich dzieci, ratują i naszą nadzieję na przyszłość. To także czas modlitwy za rosyjskie kobiety – matki, których synowie również giną na wojnie.

fot. Konferencja Episkopatu Polski/Flickr

Mszy św. o godz. 17.30 w Kaplicy Matki Bożej przewodniczyć będzie bp Andrzej Przybylski z Częstochowy. Będzie to czas szczególnego błagania za wszystkie kobiety, zwłaszcza matki z Ukrainy, które ratując życie swoich dzieci, ratują i naszą nadzieję na przyszłość. Podczas Mszy św. będzie odczytany Akt Zawierzenia – po polsku i po ukraińsku.

Modlitwa zanoszona będzie także przez wstawiennictwo bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego, patrona na trudne czasy, który u Matki Bożej szukał pomocy w czasach okupacji i komunistycznego reżimu.

Święto Kobiet na Jasnej Górze będzie też czasem modlitwy za rosyjskie kobiety – matki, których synowie również giną na wojnie.

Reklama

Transmisja Mszy św. rozpocznie się o godz. 17:30 na kanałach Radio Jasna Góra oraz na jasnogórskim kanale YouTube:

Msze święte w języku ukraińskim w obrządku rzymskokatolickim sprawowane są w każdą niedzielę na Jasnej Górze w Bazylice o godz. 14.30. By lepiej służyć ludziom uciekającym przed wojną, także sakramentami, w klasztorze posługuje także paulin z Ukrainy.

Organizatorami Święta Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast są oddział w Częstochowie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” oraz klasztor OO. Paulinów na Jasnej Górze.

Reklama

jasnagora.com,zś/Stacja7


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę