Nasze projekty

Modlitwa z Papieżem na Jasnej Górze [TRANSMISJA]

W ramach majowego maratonu modlitewnego o ustanie pandemii dziś na Jasnej Górze odbędzie się różaniec i Msza święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3 maja Jasna Góra będzie centrum modlitwy o ustanie pandemii

Na życzenie Papieża maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga”. Jest to inicjatywa Papieża Franciszka, który chciał, by w tym właśnie miesiącu Kościół modlił się o ustanie pandemii.

Trzydzieści sanktuariów, rozsianych po całym świecie, poprowadzi modlitwę maryjną w tej intencji. Modlitwa ta będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18:00.

Wśród tych 30 sanktuariów jest także Jasna Góra.

Reklama
Reklama

Plan modlitwy na Jasnej Górze

Jak powiedział Stacji7 o. Michał Legan OSPPE, rzecznik prasowy sanktuarium, modlitwa odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – 3 maja.

W przeddzień uroczystości, 2 maja, podczas Apelu Jasnogórskiego Arcybiskup Gądecki zapali specjalną świecę.

3 maja w Kaplicy Matki Bożej o godz. 18:00 odbędzie się modlitwa różańcowa, która będzie transmitowana przez media watykańskie.

Reklama
Reklama

O godz. 18:30 odbędzie się Msza św. w intencjach Ojca Świętego.
Wieczorem będzie mieć miejsce tradycyjna modlitwa podczas Apelu Jasnogórskiego.

Transmisja z modlitwy odbędzie się zarówno na kanale Vatican News jak i na kanale sanktuarium na Jasnej Górze.


„Zróbcie cokolwiek wam powie Jezus”

Do uroczystości obchodzonej w Polsce 3 maja Papież odniósł się w czasie ostatniej środowej audiencji.

Reklama

Drodzy bracia i siostry, 3 maja będziecie obchodzić uroczystość Maryi Królowej Polski. Od siedemnastego wieku naród polski nadaje ten tytuł Matce Bożej, oddając się w Jej matczyną opiekę i zobowiązując się do wiernej służby dla sprawy Królestwa Jej Syna – powiedział Franciszek

Papież zachęcił, byśmy pamiętając o ślubach, jakie nasi ojcowie złożyli na Jasnej Górze, również w tych naszych trudnych czasach podejmowali „zawsze aktualne zaproszenie Maryi: róbcie wszystko, co Jezus wam powie”.

Jego błogosławieństwo niech towarzyszy każdemu i każdej z was, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu! – powiedział Franciszek zwracając się do Polaków.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite