Papież do Polaków: Zróbcie wszystko, co Jezus wam powie

W czasie środowej audiencji Papież złożył życzenia Polakom z okazji zbliżających się uroczystości 3 maja. "Podejmujcie zawsze aktualne zaproszenie Maryi i róbcie wszystko, co Jezus wam powie" - zachęcił Franciszek.

fot. Mazur/episkopat.pl

„Zawsze aktualne zaproszenie Maryi”

Drodzy bracia i siostry, 3 maja będziecie obchodzić uroczystość Maryi Królowej Polski. Od siedemnastego wieku naród polski nadaje ten tytuł Matce Bożej, oddając się w Jej matczyną opiekę i zobowiązując się do wiernej służby dla sprawy Królestwa Jej Syna – powiedział Franciszek

Papież zachęcił, byśmy pamiętając o ślubach, jakie nasi ojcowie złożyli na Jasnej Górze, również w tych naszych trudnych czasach podejmowali „zawsze aktualne zaproszenie Maryi: róbcie wszystko, co Jezus wam powie”.

Jego błogosławieństwo niech towarzyszy każdemu i każdej z was, waszym rodzinom i całemu narodowi polskiemu! – powiedział Franciszek zwracając się do Polaków.

Reklama
Reklama

3 maja – maraton modlitewny z Papieżem na Jasnej Górze

Maj będzie poświęcony maratonowi modlitewnemu pod hasłem: „Kościół modlił się nieustannie do Boga”. Jest to inicjatywa Papieża Franciszka, który chciał, by w tym właśnie miesiącu Kościół modlił się o ustanie pandemii.

Trzydzieści sanktuariów, rozsianych po całym świecie, poprowadzi modlitwę maryjną w tej intencji. Modlitwa ta będzie transmitowana na żywo na oficjalnych kanałach Stolicy Apostolskiej codziennie o godz. 18:00.

Wśród tych 30 sanktuariów jest także Jasna Góra. Jak powiedział Stacji7 o. Michał Legan OSPPE, rzecznik prasowy sanktuarium, modlitwa odbędzie się w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski – 3 maja.

Reklama
Reklama

WIĘCEJ INFORMACJI: Maraton modlitewny z papieżem w 30 sanktuariach świata. 3 maja na Jasnej Górze!

Franciszek na Jasnej Górze

W 2016 roku, przy okazji Światowych Dni Młodzieży, Franciszek odwiedził sanktuarium na Jasnej Górze. Było to narodowe dziękczynienie za chrzest Polski w roku jego 1050. rocznicy.

Tutaj, na Jasnej Górze, podobnie jak w Kanie, Maryja oferuje nam swoją bliskość i pomaga nam odkryć, czego brakuje do pełni życia – powiedział wtedy Papież. Wyraził także pragnienie, by „pełnia czasu” odnowiła się w każdym człowieku.

Reklama

Na niewiele się zda przejście między dziejami przed i po Chrystusie, jeśli pozostanie jedynie datą w kronikach historii. Oby dokonało się dla wszystkich i każdego z osobna przejście wewnętrzne, Pascha. Serca ku stylowi Bożemu ucieleśnionemu przez Maryję: działać w małości i w bliskości towarzyszyć, z prostym i otwartym sercem – wskazał w swojej homilii Franciszek 28 lipca 2016 r.

PRZECZYTAJ: Homilia Papieża Franciszka na Jasnej Górze

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę