Nasze projekty

Mocni w Duchu opowiadają o św. Stasiu Kostce

"Zajarałem się nauką dopiero na III roku i wtedy odkryłem, że jestem kozakiem z języków obcych" - tak zdaniem Mocnych w Duchu św. Stanisław Kostka mógłby dziś opowiadać o sobie swoim obecnym rówieśnikom. Jeśli chcesz posłuchać pełnej historii Stasia na żywo, dziś w Warszawie u jezuitów na Rakowieckiej zespół opowie ją jeszcze raz.

W rolę św. Stasia Kostki, wyglądającego jak współczesny raper, wciela się Kuba z zespołu Mocni w Duchu z Łodzi. W pierwszej osobie opowiada językiem współczesnych raperów – choć nie rapuje – życie świętego w taki sposób, by słuchacze usłyszeli w tej historii podobieństwa do siebie. W ten sposób historię św. Stasia opowiadali już w marcu w Warszawie, podczas diecezjalnego Dnia Młodzieży (wideo poniżej)

W dniu święta św. Stanisława Kostki oraz z okazji jego roku i 450 rocznicy urodzin powtórzą swój pomysł dziś w Warszawie. Wszystko odbędzie się w sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej w Warszawie, gdzie o 18 Mszę św. dla młodzieży odprawi biskup Michał Janocha. Bezpośrednio zaś po Eucharystii zespół Mocni w Duchu poprowadzi uwielbienie i będzie opowiadać o św. Stanisławie. 

Reklama
Reklama

 

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite