Nasze projekty

Minister Sasin: rząd przymierza się do zmian limitu wiernych w kościołach

Podczas porannej rozmowy w radiu RMF FM minister aktywów państwowych Jacek Sasin zdradził niekóre plany rządu dotyczące stopniowego poluzowywania obostrzeń epidemicznych. Poruszył temat możliwości zmian limitu wiernych w kościołach, uzależniając liczbę wiernych od rozmiarów świątyni: jeden wierny na 9 mkw.

Liczbę jednego wiernego na 9 mkw w kościele zaproponował we wczorajszym liście do premiera abp Stanisław Gądecki. Dziś nawiązał do niej minister Jacek Sasin.

Podczas porannej rozmowy z red. Robertem Mazurkiem minister zapowiedział, że znoszenie obostrzeń rząd chce rozpocząć od zmian zasad, dotyczących korzystania ze sklepów, czy możliwości modlitwy wiernych w kościołach. – Chodzi o zmiany limitu osób przebywających w sklepach: Teraz zależeć będą od powierzchni sklepów, a nie od ilości kas. Prawdopodobnie podobne rozwiązania zostaną wprowadzone w kościołach – przyznał Sasin. Pytany o propozycję przewodniczącego KEP, żeby w świątyniach mogli przebywać wierni w przeliczeniu – jeden wierny na 9 metrów kwadratowych mówił: 15 metrów kwadratowych uważa się za taki bezpieczny dystans, ale to są wstępne dyskusje.

Podkreślił, że pierwsze luzowanie obostrzeń nastąpi od początku przyszłego tygodnia, od dopuszczenia możliwości korzystania z terenów rekreacyjnych takich jak lasy, skwery czy parki. Równolegle też rząd będzie wprowadzał zmiany dotyczące limitów osób w sklepach i kościołach. Otwieranie szkół na razie nie jest przewidziane z uwagi na fakt, że są to przeważnie „duże skupiska ludzi”.

Reklama

Całej rozmowy z min. Jackiem Sasinem można wysłuchać na stronach RMF FM>>

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite