Nasze projekty

Jakie miejsca odwiedzają turyści w Hiszpanii? Najczęściej są to kościoły

Wśród dziesięciu miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów przybywających do Hiszpanii jest aż siedem kościołów katolickich – uważa tamtejszy episkopat.

fot. Med EDDARAMI/Cathopic

Jeden z przedstawicieli hiszpańskiego episkopatu ks. Gustavo Riveiro, odpowiedzialny równocześnie za duszpasterstwo turystyki w archidiecezji Walencji, poinformował tygodnik “Paraula”, że bazylika Sagrada Familia w Barcelonie stała się w tym roku drugim najchętniej zwiedzanym przez urlopowiczów obiektem w Hiszpanii.

Jednocześnie wyraził ubolewanie, że hiszpański Kościół nie potrafi wykorzystać potencjału turystycznego i dużej popularności swoich świątyń do celów ewangelizacyjnych. Wskazał, że z roku na rok obiekty te “przekształcają się w miejsca muzealne”, a odwiedzający je turyści nie zawsze mają okazję zrozumieć “powody, dla których istnieją” zwiedzane budowle.

Dzięki świątyniom możemy otworzyć bramę wiary wielu osobom, ukazując piękno przesłania chrześcijańskiego, niesionego za pośrednictwem kultury i sztuki – wskazał ks. Riveiro, przypominając, że od dziesięcioleci, z wyjątkiem pandemii ostatnich dwóch lat, Hiszpanię odwiedza ponad 80 mln osób.

Reklama

Turystyka po pandemii

Na początku lipca dziennik online “El Periódico de España” podał, na podstawie ocen organizacji turystycznych, że wpływy z turystyki w tym kraju wróciły do poziomu sprzed pandemii. Zaznaczył, że w porównaniu z 2021 roku obroty tej branży są w bieżącym roku już ponad dwukrotnie wyższe.

Według gazety przewiduje się, że do końca 2022 sektor turystyczny w Hiszpanii osiągnie wpływy przekraczające 70 mld euro. Przypomniano też, że rok 2019, czyli ostatni przed pandemią, był rekordowy dla turystyki w tym kraju pod względem obrotów, które wyniosły 71,2 mld euro.

kh, KAI/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę