Nasze projekty
Reklama
fot. print screen Muzeum Powstania Warszawskiego/YouTube

„Miłość istnieje zawsze”. Niesamowity klip z piosenką Sokoła na rocznicę powstania

Inspiracją do stworzenia wyjątkowego klipu z utworem Sokoła "Miłość zawsze jest" był najsłynniejszy i najlepiej udokumentowany powstańczy ślub.

„Miłość istnieje zawsze” to krótki film w reżyserii Tadeusza Śliwy z autorskim, hiphopowym utworem Wojtka Sokoła „Miłość zawsze jest”, który powstał specjalnie na obchody 79 rocznicy Powstania Warszawskiego. Inspiracją do stworzenia filmu był ślub Alicji i Bolesława Biegów, którzy pobrali się w sierpniu 1944 roku. To jeden z najlepiej udokumentowanych powstańczych ślubów, utrwalony w materiale filmowym i uchwycony w obiektywie Eugeniusza Lokajskiego „Broka”.

Bardzo ważne dla nas było, żeby nasz film miał ponadczasowy, ważny przekaz. Powstał film o miłości. O tym, że warto się kochać; o tym, że niezależnie od tego, gdzie jesteś, ile czasu ci zostało, jak wygląda świat wokoło, miłość istnieje zawsze – opowiada reżyser Tadeusz Śliwa.

Niezwykłym scenom towarzyszy utwór „Miłość zawsze jest” rodowitego warszawiaka Wojtka Sokoła, opowiadający o miłości, która istnieje ponad wszelkimi podziałami. Próbowałem nagrać ponadczasowy utwór, który będzie działać samodzielnie i dotyczyć również czasów współczesnych, a w kontekście historii opowiedzianej w teledysku Tadzia, przez pryzmat Powstania, nabiera dodatkowego znaczenia – tłumaczy raper Sokół.

Reklama

ZOBACZ: “Może jutro nas zabiją, więc dlaczego nie?”. Historia najsłynniejszej ślubnej fotografii z Powstania Warszawskiego

kh, 1944.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę