Nasze projekty

Męski śpiew na chwałę Matki Bożej

Zestaw nigdzie nie publikowanych wcześniej starodawnych pieśni o Matce Bożej - to materiał z nowej płyty "Bogarodzica" zrealizowany przez męski zespół wokalny Jerycho. Premiera płyty już 10 grudnia w Warszawie.

Reklama

Współwydawcą płyty jest fundacja inCanto, promująca wartościowy śpiew liturgiczny. Zarejestrowany na płycie materiał stanowią niepublikowane wcześniej dawne utwory o Matce Bożej w aranżacjach kierującego Jerychem Bartosza Izbickiego. – To muzyka świeża i niepowtarzalna, tworzona przez silne, męskie głosy, wyśpiewujące chwałę Matki Bożej – mówi Marta Bernat, dyrektor zarządzająca Fundacji InCanto. Dodaje, że jednym z powodów, które skłoniły Fundację do wydania tej płyty był znakomity odbiór z jakim spotkał się występ zespołu Jerycho na festiwalu Musica Divina w sierpniu tego roku w Krakowie. 

Premiera płyty połączona z wykonaniem znajdującego się na niej materiału odbędzie się 10 grudnia w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie. Start godz. 19

Zespół Jerycho specjalizuje się w wokalnej muzyce dawnej. Grupa wykonuje historyczne śpiewy polskie i łacińskie stosując improwizowaną polifonię zaadaptowaną przez Bartosza Izbickiego. Kreując nową przestrzeń muzyczną wokół dawnego repertuaru Jerycho urzeczywistnia wizję żywej tradycji polskiego śpiewu praktykowanego do XIX wieku.

Reklama
Reklama

Kilka utworów z płyty zespół udostępnił już w serwisie Spotify:

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite