Nasze projekty

„Męski Modlitewnik” wyróżniony Feniksem 2022!

Wydany przez Wydawnictwo Stacji7 "Męski Modlitewnik" został nagrodzony wyróżnieniem w kategorii "Duchowość" nagrody Feniks 2022, przyznawanej przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich.

„Męski Modlitewnik” został uznany „za praktyczne narzędzie do codziennej pracy nad sobą, pomocne do osobistego rozwoju duchowego i pielęgnowania pragnienia działania w imię dobra”.

Wydany staraniem Wydawnictwa Stacja 7 „Męski Modlitewnik” powstał z myślą o twórczym i konstruktywnym skonfrontowaniu się z kryzysem męskiej tożsamości, obecnym także w kręgu osób wierzących.

Jest nowatorską propozycją pracy nad „duchową tężyzną”, skierowaną do mężczyzn w każdym wieku. Promuje codzienną, organiczną pracę nad sobą, budowanie relacji z Bogiem, a także jedność, poczucie braterstwa, wykuwanie charakteru, życie oparte na wartościach oraz nieustanne odnajdywanie w nim pasji i przygody.

Reklama

Książka nie jest modlitewnikiem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu – przypomina narzędzie, sprawnie motywujące czytelnika do dobrego działania i duchowego wzrostu w każdym kolejnym dniu roku. Odznacza się prostą konstrukcją: jest podzielona na 365 minirozdziałów/dni, z których każdy na swój cytat (zaczerpnięty zarówno z Pisma Świętego, jak i od bohaterów, przywódców, liderów, postaci literackich), rozważanie („konkret”), krótką modlitwę i praktyczną wskazówkę do działania („zadanie”).

„Męski modlitewnik” stanowi ogromne bogactwo duchowe – rozważania i modlitwy napisało kilkudziesięciu księży i ojców zakonnych ze zgromadzeń benedyktynów, dominikanów, franciszkanów, jezuitów i salwatorianów.

Publikacja jest owocem współpracy z czytelnikami portalu Stacja7.pl – została wydana dzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu kilkuset Darczyńców.  

Reklama

>>> KUP MĘSKI MODLITEWNIK >>>

Czas na Modlitewnik dla Kobiet!

Po wydaniu przez wydawnictwo Stacja7 „Męskiego Modlitewnika” przyszedł czas na Modlitewnik dla Kobiet! Ponad 100 kobiet, 365 rozważań, modlitw i zadań. Niezliczona liczba wspólnie modlących się dam. W jedności siła! Mamy wspólne sprawy! Razem zanieśmy je Bogu!

Modlitewnik pomoże na wskroś przeorać własną duszę (jak mawiał kard. Wyszyński). Tylko czysta dusza, może działać we współpracy z Panem Bogiem. Kobiety czyste i święte mogą być iskrą, która zapali świat do dobra. Łaska Boża działa we współpracy z pokorą, szczerością i modlitwą.

Zapraszamy do wspólnego tworzenia Modlitewnika dla Kobiet!

Feniksy 2022 rozdane

Główną nagrodę w kategorii Duchowość, gdzie wyróżniono publikację Stacji7, dostała książka „Dziennik więzienny. Apelacja” autorstwa kard. George Pella, wydana przez Dom Wydawniczy Rafael.

Reklama

Nagrodą Główną Złotego FENIKSA 2022 został nagrodzony biblista ks. prof. Roman Bartnicki. Przyznano również FENIKSY Specjalne – m.in. dla bp. Antoniego Pacyfika Dydycza, serii „Biblia Impulsy” pod redakcją naukową ks. dra hab. Janusza Wilka czy książki „Wiara zawsze mnie ratowała. Wspomnienia o kardynale Świątku” (Mińsk, Białoruś). Przyznano także nagrody i wyróżnienia w 19 kategoriach konkursowych. Ogłoszenie laureatów tych nagród, przyznawanych przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, nastąpiło tuż po otwarciu XXVII Targów Wydawców Katolickich, które odbywają się 29 września do 2 października w Warszawie.

Uroczysta gala wręczenia Nagród odbędzie się w sobotę 1 października o godz. 19.30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie. Wyboru Laureata Nagrody Głównej FENIKS 2022 oraz Feniksów Specjalnych dokonali członkowie jej Kapituły w porozumieniu z Zarządem Stowarzyszenia Wydawnictw Katolickich.

pa, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę