Nasze projekty
Fot. Motoki Tonn,Unsplash/ wspieram.stacja7.pl

„Jestem feministką i jestem chrześcijanką”. Kim są autorki “Modlitewnika dla kobiet”?

Tworzą go kobiety w różnym wieku, różnych zawodów, różniące się stanem cywilnym, zainteresowaniami i doświadczeniami a jednak mające wspólne sprawy, są nimi: głęboka wiara, wrażliwość, troska o innych i ogromne pragnienie ulepszenia świata.

Reklama
Reklama

FEMINIZM

Cytat: A mój ojciec, niech spoczywa w spokoju, nie raz powtarzał: w dniu, w którym pozwoli się kobietom czytać i pisać, świat wymknie się spod kontroli./Carlos Ruiz Zafón

Rozważanie: Jestem feministką i jestem chrześcijanką. Fascynuje mnie droga „nowego feminizmu”, o której pisał Jan Paweł II w encyklice Evangelium Vitae. Chodzi o odkrycie „geniuszu kobiety”, rozpoznawanie go i właściwe wyrażanie. Mój feminizm nie stoi w opozycji do mężczyzn i agresji wobec nich. Mój feminizm to upominanie się o szacunek dla kobiet w przestrzeni publicznej, sprzeciw wobec dyskryminacji i przemocy, krzywdzącym stereotypom, upominanie się o godne miejsce w społeczeństwie, które razem tworzymy. To też wspieranie kobiet niezależnie od tego czy pracują zawodowo, czy też wykonują najtrudniejszą i najbardziej odpowiedzialną pracę świata – wychowanie dzieci. Mój feminizm to troska o te najmniejsze, nienarodzone kobiety, które nie mogą się same o siebie upomnieć. Jesteśmy inne od mężczyzn, ale równe w godności i prawie do bycia wysłuchanymi, poważanymi, zrozumianymi.

Modlitwa: Boże, pomóż mi zrozumieć moje miejsce w świecie i wydobyć „geniusz kobiety”, który jest we mnie, chociaż czasem go nie dostrzegam. Dziękuję Ci za wszystkie kobiety, które postawiłeś na mojej drodze, od których uczyłam się wrażliwości i szacunku do życia.

Zadanie: Zastanów się, które kobiety w twoim otoczeniu wymagają wsparcia i w jaki sposób możesz im pomóc.

Autorką tego rozważania jest Anna Czytowska – dziennikarka radiowa, politolog, szef anteny Radia Nadzieja, autorka audycji „Ministerstwo Książek”, prowadząca poranek rozgłośni katolickich Siódma9. Jest laureatką Małego Feniksa przyznawanego przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich. Od ponad 20 lat kibic… klubu Liverpool FC! To jedna z niesamowitych Kobiet, które przyjęły nasze zaproszenie i zgodziły się włączyć w akcję, zostając Współautorkami “Modlitewnika”.

Zobacz >>>Modlitewnik dla Kobiet<<<


Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę