Nasze projekty

Medycy na Jasnej Górze. Za służbę zdrowia modlił się z nimi Prezydent RP

Już po raz 96. pracownicy służby zdrowia pielgrzymowali na Jasną Górę. W tym roku modlili się szczególnie za wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa. - Pospieszyli z samarytańską i piękną pomocą - mówił do nich bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Służby Zdrowia.

Mszy świętej w kapicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze przewodniczył bp Tadeusz Lityński. W Eucharystii wzięli udział przedstawiciele pracowników służby zdrowia, ministrowie oraz prezydent Andrzej Duda.

O. Marian Waligóra, były przeor Jasnej Góry, podkreślił, że „w tym roku lekarze, pielęgniarki i wszystkie służby medyczne szczególnie potrzebują naszej modlitwy”. – Zaistniała sytuacja związana z epidemią jest dla nich ogromnym wyzwaniem, bo ich praca, ich powołanie, wymaga ogromnego hartu ducha i oddania w służbie człowiekowi – mówił.

W homilii bp Kamiński podziękował tym wszystkim, którzy w odpowiedzi na apel władz sanitarnych i dyrekcji wielu szpitali pospieszyli z samarytańską i przepiękną pomocą, która była świadczona na różny sposób. – Spraw Panie by ludzka życzliwość dodawała im zachęty do dalszej służby – podkreślił i dodał, że  świat po pandemii nie będzie taki sam, „ale nas interesuje to czy zmieni się na lepsze”. – Potrzeba nam, jak najszybciej wrócić do takiego porządku naszego życia, który wzrasta na wierze w Boga – dodał.

Reklama
Reklama

– Polska służbo zdrowia dziękujemy wam z głębi serca za waszą codzienność, trwajcie z ufnością przy chorych; my obiecujemy trwać przy was na modlitwie przed Panem i z Maryją – podkreślił bp Kamiński.

Przed zakończeniem Mszy medycy odczytali akt oddania Matce Jasnogórskiej, powierzającej Jej „całą służbę zdrowia oraz wszystkich, którzy stoją na pierwszej linii frontu walki z epidemią koronawirusa w naszej ojczyźnie”. – Składamy u twych stóp ambicje i dążenia, by stawać się kompetentnymi i godnymi szacunku specjalistami. Spraw, byśmy wytrwali na straży życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci – zadeklarowali.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

 

 

 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite