Nasze projekty

Małżeńskie Drogi Krzyżowe. Rozważania napisane przez małżonków dla małżonków

Małżeńskie Drogi Krzyżowe to propozycja duchowa na tegoroczny Wielki Post. Rozważania napisały małżeństwa zaangażowane w posługę w diecezjalnych duszpasterstwach rodzin.

„Czy człowiek może żyć bez miłości? Tej miłości przeżywanej jako dar z samego siebie? Tej miłości ofiarowanej każdego dnia w małżeństwie i rodzinie? W tym trudnym czasie pandemii Covid-19 doświadczamy w sposób szczególny jak bardzo człowiek potrzebuje miłości” – wskazuje we wprowadzeniu do rozważań ks. Przemysław Drąg, duszpasterz Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

„Małżeńskie drogi krzyżowe” to rozważania oparte na tekście adhortacji „Amoris laetitia”oraz Hymnu o miłości. W materiałach przygotowanych przez KODR znajduje się 6 zestawów do odprawienia nabożeństwa – na każdy piątek Wielkiego Postu.

Rozważania napisali małżonkowie z różnych miejsc Polski i o różnych stażu małżeńskim. Wśród nich jest małżeństwo m.in. z archidiecezji gdańskiej, diec. bydgoskiej czy radomskiej. „W tym roku poprosiliśmy małżeństwa, które są zaangażowane w posługę w Duszpasterstwie Rodzin w różnych diecezjach, o przygotowanie rozważań, które odpowiedzą na zaproszenie Papieża Franciszka, aby odkrywać radość miłości w codziennym życiu” – wyjaśnia ks. Drąg.

Reklama
Reklama

„W tym trudnym czasie pandemii Covid-19 doświadczamy w sposób szczególny jak bardzo człowiek potrzebuje miłości.Ta miłość wyraża się każdego dnia w gestach bliskości i czułości, w codziennych decyzjach i rozmowach. Miejscem uprzywilejowanym jej okazywania i przeżywania jest małżeństwo i rodzin” – dodaje.

Pełny tekst rozważań małżeńskich dróg krzyżowych na Wielki Post 2021 można znaleźć m.in. na stronie internetowej KODR.

CZYTAJ TEŻ: 40 dni do zbawienia. Wielki Post ze Stacją7

Reklama
Reklama

os, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę