Nasze projekty

40 dni do zbawienia. Wielki Post ze Stacją7

Jaki jest pomysł Boga na nasze życie? To proste: zbawienie. Wielki cel, który realizuje się małymi krokami. Trudno wyobrazić sobie lepszy czas na wykonanie pierwszego kroku w kierunku zbawienia niż wielki post. Zacznij więc swoje 40 dni, które prowadzą do zbawienia.

Reklama

Zapraszamy na dedykowaną stronę: wielkipost.stacja7.pl
Poprzez kliknięcie “Zapisz się” automatycznie można zapisać się na powiadomienia o każdej części dnia.


PIERWSZY KROK 

Każdy dzień Wielkiego Postu będziemy zaczynać modlitwą Pismem Świętym – jednym, krótkim cytatem. Znajdziecie to także na naszych mediach społecznościowych w formie grafiki. Niech to Słowo wraca do nas w ciągu dnia.

NA GŁĘBOKĄ WODĘ

W nawiązaniu do cytatu na tej stronie będą pojawiać się od poniedziałku do czwartku tekst formacyjny. Będzie to propozycja dla tych, którzy będą chcieli wejść głębiej w rozumienie prawd wiary, rozumienie samego siebie i doskonalić swoją relację z Bogiem. 

Reklama

Wśród tematów, jakie będą przewijać się w tym cyklu, nie zabraknie rozważań o grzechach głównych czy o warunkach dobrej spowiedzi. Są także tematy, w których każdy będzie mógł pracować nad swoim duchem indywidualnie – przebaczanie samemu sobie, kompleksy, cierpliwość czy odwaga.

UCZTA DLA CIAŁA: OKRUCHY

Codziennie wieczorem o 18 ukaże się kolejny odcinek “Okruchów 2”, rekolekcji wielkopostnych prowadzonych przez o. Adama Szustaka. To 40 duchowych ćwiczeń na każdy dzień postu. O. Adam będzie je proponował w kilkuminutowych nagraniach wideo, które znajdą się także na naszej stronie.

UCZTA DLA DUCHA: MODLITWA 

Wieczorem wrócimy do porannego cytatu z Pisma świętego oraz tematu dnia i poświęcimy im dłuższą chwilę w czasie czuwania modlitewnego. 

Reklama

Codzienne rozważania i modlitwę poprowadzi ks. Kacper Nawrot, kapłan z archidiecezji krakowskiej (jego postać możecie poznać bliżej w tekście „Trads-alpinista, który gdy trzeba – chwyta za gitarę. Ks. Kacper Nawrot„). Czuwania będą transmitowane za pośrednictwem naszego kanału YouTube.

W piątki zapraszamy na Drogę Krzyżową. Jeśli ktoś wyjątkowo nie będzie mógł modlić się w kościele, znajdzie u nas specjalne rozważania do każdej stacji, by mógł pomodlić się w domu. W sobotę proponujemy by każdy zrobił sobie krótki rachunkiem sumienia, w którym pomocne będą opublikowane pytania. W niedzielę zapraszamy do wspólnego śpiewu Gorzkich Żali.

Jak dołączyć?

Wszystkie propozycje będą ukazywać się na dedykowanej stronie wielkipost.stacja7.pl. Poprzez kliknięcie “Zapisz się” automatycznie można zapisać się na powiadomienia o każdej części dnia. UWAGA: Przeglądarka Safari uniemożliwia zapisanie się na powiadomienia i ich wyświetlanie. Zachęcamy użytkowników iOS do regularnych odwiedzin naszej wielkopostnej strony – codziennie znajdą się na niej wszystkie opisane powyżej teksty.

Reklama

Pozwólmy, by to właśnie ten Wielki Post
stał się dla nas tym największym krokiem
w kierunku zbawienia.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę