Nasze projekty

Księża zielonogórsko-gorzowscy przekazali 176 tys. złotych na pomoc dla szpitali

176 tys. złotych przekazali księża z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na pomoc szpitalom w walce z pandemią koronawirusa. Poinformowała o tym w Wielki Czwartek bp Tadeusz Lityński na koniec homilii z Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie-Paradyżu.

Środki zostaną przekazane na pomoc szpitalom diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Kwota została zebrana w ramach jałmużny wielkopostnej. – Chcę podziękować kapłanom za ten ostatni dar. Chcę to zrobić publicznie – podkreślił ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Ta oddolna inicjatywa, w ciągu krótkiego czasu i w tych niełatwych warunkach, przyniosła owoc w postaci ofiary 176 tys. złotych, które zostaną przekazana, aby wesprzeć szpitale i służbę medyczną naszej diecezji. Drodzy Bracia chcę Wam za to bardzo serdecznie podziękować – dodał.

Teraz Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zakupi środki ochronne, dezynfekujące oraz najbardziej potrzebny do leczenia sprzęt, o jaki proszą dyrektorzy szpitali.

Reklama
Reklama

To nie pierwsza pomoc diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w czasie trwającej pandemii. 20 marca w imieniu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński przekazał 130 tys. złotych na rzecz hospicjów i oddziałów zakaźnych szpitali w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Wtedy środki zebrano w ramach dorocznej zbiórki, która jest organizowana z okazji Światowego Dnia Chorego.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite