Nasze projekty

Ksiądz obiecał tysiąc złotych za 6 z religii. I dotrzymał słowa. Wręczył kopertę [WIDEO]

Znany ksiądz wpadł na nietypowy pomysł, aby zachęcić młodzież do chodzenia na lekcje religii i aktywnego uczestniczenia w nich.

fot. ks.sebastianpicur/TikTok

Ks. Sebastian Picur to jeden z najpopularniejszych duchownych, którzy udzielają się w mediach społecznościowych. Jego konto na TikToku obserwuje ponad 800 tysięcy osób. Bardzo często odpowiada tam na wątpliwości młodych, którzy nie boją się zadawać trudnych pytań. Na co dzień kapłan posługuje w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie oraz uczy religii w miejscowym liceum, gdzie ma świetny kontakt z młodzieżą.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz otwiera kawiarnię w centrum Warszawy. Znamy datę i miejsce. „Płacisz ile możesz”

Jestem przekonany, że gdzieś na głębinach ludzkie serce szuka prawdy, czystej miłości, szuka żywego Boga. Młodzi potrzebują dziś kapłana, który jest w ich zasięgu, który rozumie ich język i jest na wyciągnięcie ręki. Takie możliwości daje internetmówił w rozmowie ze Stacją7.

Reklama

Ks. Picur nagrał, jak wręcza kopertę zwycięzcy

Duchowny zorganizował konkurs, w którym najpilniejsi uczniowie mieli szansę wygrać sporą sumę pieniędzy. „Jeśli masz 5 lub 6 z religii na świadectwie, możesz zgarnąć 1000 zł. Co zrobić, żeby wygrać tysiaka? Po pierwsze oznacz w komentarzu swoją najlepszą besti z klasy i napisz, dlaczego warto mieć 6 lub 5 z religii na świadectwie. Po drugie, udostępnij ten filmik. Po trzecie zaobserwuje mnie na Instagramie, TikToku oraz YouTube” – wyjaśnił. Kapłan dodał, że wygra autor komentarza, który zbierze najwięcej polubień.

I tak się stało. Ostatnio ks. Sebastian wrzucił na TikToka nagranie ze zwycięzcą zorganizowanego przez siebie konkursu. Przejechałem kilkaset kilometrów do Białej Podlaskiej, aby spotkać się z Michałem. Michał wygrał konkurs, wygrał tysiaka, Michał – jaką miałeś ocenę z religii na świadectwie? – zapytał kapłan. Celującą! – odpowiedział chłopak. Ks. Sebastian zapytał też, dlaczego warto mieć ocenę celującą z religii. Bo ta ocena pokazuje, że kochamy Boga i mamy go w swoim sercu – powiedział uczeń.

Później, tak jak obiecał, duchowny wręczył zwycięzcy kopertę z pieniędzmi. Przelicz sobie, chłopie – powiedział.

Reklama
@ks.sebastianpicur @Loczek 😎💪🏿🤘 #ocena #religia #wakacje #nagroda #konkurs ♬ dźwięk oryginalny – ks.sebastianpicur

Pod nagraniem pojawiło się mnóstwo komentarzy: „Pierwszy raz widzę jak to ksiądz daje komuś kopertę raczej na odwrót” lub „Za moich czasów szkolnych ksiądz na religii mówił, że na ocenę celującą potrafi tylko Pan Bóg”.

edziecko.pl, rzeszow.eska.pl, kh/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę