Nasze projekty

Ksiądz otwiera kawiarnię w centrum Warszawy. Znamy datę i miejsce. „Płacisz ile możesz”

"Ksiądz z osiedla" zapowiedział, że klubokawiarnia będzie miejscem dla wszystkich. Wiadomo, kiedy zostanie otwarta.

fot. Ksiądz z osiedla/YouTube

Znany z różnych form ewangelizacji ks. Rafał Główczyński, znany również jako „Ksiądz z osiedla”, otwiera nietypową klubokawiarnię w centrum Warszawy. Jak zapowiadał już w czerwcu w Radiu Warszawa, będzie to „miejsce dla wszystkich, gdzie płacisz tyle ile możesz. Nie ma cen, tylko generalnie jest co łaska„.

„CYRK MOTYLI – klubokawiarnia dla wszystkich. PŁACISZ ILE MOŻESZ (nie ma cennika). Strefa bez alkoholu i używania telefonów komórkowych. Skąd nazwa? Chcemy WYDOBYWAĆ PIĘKNO I DOBRO Z LUDZI! Na ich twarzach wywoływać UŚMIECH! Jest to także nawiązanie do filmu o Nicku Vujcicu” – napisał ks. Rafał Główczyński.

„Ksiądz z osiedla” otwiera knajpę. Co w niej będzie?

Okazuje się, że klubokawiarnia będzie zlokalizowana w pobliżu schodków nad Wisłą, czyli w miejscu dobrze znanym wielu Warszawiakom. Ponadto, kapłan już wcześniej zapowiadał, że będzie to miejsce dla wszystkich, dlatego nie zabranie propozycji zarówno dla starszych i młodszych np. w poniedziałki będzie można coś zjeść w zamian za pomoc sprzątaniu brzegów Wisły, a wtorki będą „dniem imprez seniorów”.

Reklama

„ŚRODY – dzień WYCHODZENIA z domu! – Z myślą o singlach, osobach, które chcą poznać nowych znajomych. Dzień gier integracyjnych, planszówek, karaoke” – pisze „Ksiądz z osiedla”.

Z kolei czwartki będą „dniem rozmów o duchowości dla wszystkich, bez względu na poglądy, płeć, orientację, którzy szukają Boga ale czują, że nie odnajdują się w kościele”. W weekendy nie zabraknie spotkań z ciekawymi gośćmi, koncertów i imprez bezalkoholowych oraz atrakcji dla całych rodzin.

„Ksiądz z osiedla” założył zbiórkę. „Co jeżeli nie uzbieramy?”

„Taki jest plan. Żeby to się dobrze udało potrzebujemy wsparcia MODLITEWNEGO ale i finansowego” – napisał „Ksiądz z osiedla”, który oszacował koszty przedsięwzięcia. Łącznie potrzeba 98 300 zł, dlatego duchowny zorganizował zbiórkę w internecie.

Reklama

„Co jeżeli tyle nie uzbieramy? Kupimy co niezbędne, a resztę z czasem. W najgorszym wypadku będziemy organizować spotkania bez poczęstunku, a zamiast krzeseł I leżaków będą palety” – napisał.

Otwarcie klubokawiarni „Cyrk Motyli” odbędzie się już w najbliższą niedzielę 7 lipca o godz. 20:00.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz otwiera knajpę! Będzie za „co łaska”

Reklama

kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę