Ks. Michał Olszewski SCJ poprowadzi w Kaliszu rekolekcje „Projekt Józef”

„Św. Józef jest człowiekiem, który genialnie potrafił poruszać się w ciemnościach. Może nam pomóc znaleźć rozwiązania dzisiejszych ciemności w naszym życiu osobistym, społecznym czy kościelnym” – mówi ks. Michał Olszewski SCJ, który w dniach 24-26 maja w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu poprowadzi rekolekcje „Projekt Józef”.

Youtube.com/Profetopl

W Roku św. Józefa wprowadzonym przez papieża Franciszka z okazji 150-lecia ogłoszenia Oblubieńca Maryi patronem Kościoła katolickiego Profeto rozpoczęło „Projekt JÓZEF”. Ojciec święty przypomina całemu Kościołowi, że św. Józef jest jego patronem, bo w genialny sposób radził sobie pośród ciemności, z którymi dziś także my się zmagamy – chociażby z pandemią i jej konsekwencjami. W kryzysie, w trudnościach Józef słuchał Słowa Bożego, dzięki któremu odkrywał wolę Bożą i podejmował decyzje zgodne z tym, do czego Pan Bóg go powoływał. Dzięki temu pokonał ciemności i trudności. Nie ma lepszego patrona na ten czas – mówi ks. Michał Olszewski SCJ.

„Projekt JÓZEF” będzie realizowany w ramach kolejnych spotkań z cyklu Serce w Serce z Jezusem organizowanych przez Profeto. Wyjątkowym momentem w projekcie będą rekolekcje, które ks. Michał Olszewski SCJ wygłosi w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniach 24-26 maja. Msze św. z konferencjami i apel Maryjny z Kalisza będą transmitowane w Radiu Profeto i na kanale Profeto na YouTube od poniedziałku do środy o godz. 20.00.

Chcemy przeżyć ten rok i skorzystać z łask, które są związane z jubileuszem. Zapraszamy do „Projektu JÓZEF”, czyli do pójścia w drogę ze św. Józefem, aby pokonać różne ciemności, które każdy i każda z nas przeżywa – zachęca ks. Michał Olszewski SCJ.

Reklama
Reklama

Narodowe Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu to najważniejsze sanktuarium św. Józefa w Polsce i jedno z najstarszych na świecie. Według tradycji początki sanktuarium sięgają 1670 roku, kiedy za przyczyną św. Józefa został uzdrowiony mieszkaniec wsi Szulec, który jako wotum ufundował obraz Świętej Rodziny i umieścił go w kaliskiej kolegiacie w podarowanym przez siebie ołtarzu. 4 czerwca 1997 roku w Kaliszu Jan Paweł II zawierzył św. Józefowi wszystkie polskie rodziny oraz sprawę ochrony życia nienarodzonych zarówno w Polsce jak i na świecie.

Fundacja Profeto.pl to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Reklama
Reklama

ag/mat.prasowe/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę