Nasze projekty

Koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” już 20 września

Tegoroczny koncert "Jednego Serca Jednego Ducha" odbył się w Boże Ciało jedynie w formie online. Z racji epidemii przeniesiono go na wrzesień. Będzie mogła w nim uczestniczyć ograniczona liczba osób.

Koncert Jednego Serca Jednego Ducha to od wielu lat jedno z największych wydarzeń religijnych i muzycznych w Europie. Jego inicjatorem jest Jan Budziaszek, perkusista zespołu „Skaldowie”. Pierwszy koncert odbył się w 2003 roku. Jan Budziaszek pisał o nim później, że był to „koncert jego życia”. Od tego czasu rokrocznie zaprasza całą, jak mówi, „rodzinę Jednego Serca Jednego Ducha”, do wspólnego śpiewu dla Pana Boga.

Tradycyjnie koncert odbywa się w Boże Ciało, gromadząc w rzeszowskim parku Sybiraków kilkadziesiąt tysięcy osób z całej Polski i nie tylko. W tym roku, ze względu na epidemię, koncert nie odbył się w dotychczasowej formie. Zamiast tego muzycy JSJD przygotowali transmisję koncertu online. Dziś nagranie to ma już ponad 130 tys. wyświetleń.

Zapowiedziano także, że koncert w Rzeszowie odbędzie się również na żywo – 20 września, o godz. 18. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Antkowiak, Golec uOrkiestra, zespół NewLifeM, Agnieszka Musiał, Katarzyna Bogusz, Lidia Pospieszalska, Beata Bednarz, Leopold Twardowski i wielu innych solistów. Towarzyszyć im będzie Chór i Orkiestra Jednego Serca Jednego Ducha. Kierownikiem muzycznym jest Marcin Pospieszalski, koncert poprowadzi Jan Budziaszek, a orkiestrą dyrygować będzie Hubert Kowalski. Jak zapowiadają organizatorzy, w czasie koncertu będzie można usłyszeć „najpiękniejsze pieśni i piosenki religijne dla uwielbienia Najwyższego Boga”.

Reklama
Reklama

We wrześniowej edycji koncertu będzie mogło wziąć udział jednak znacznie mniej osób. – W tym roku z racji pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zachowujemy zasady zapewniające bezpieczeństwo artystów i uczestników Koncertu – piszą organizatorzy. W koncercie będzie mogło wziąć udział tylko 5 tys. osób. Aby otrzymać bezpłatną wejściówkę, należy zarejestrować się na stronie jednegoserca.pl. Rejestracja jest obowiązkowa dla wszystkich uczestników koncertu, bez względu na wiek. – Przy wejściu na plac koncertowy uczestnicy okazują bilet rejestracji, ankietę o stanie zdrowia, podlegają dezynfekcji rąk, badaniu temperatury ciała, okazują (lub jeśli nie mają otrzymują) maseczki/przyłbice – czytamy w wydarzeniu dotyczącym koncertu. Ponadto w czasie koncertu konieczne będzie konieczne zachowanie dystansu między uczestnikami (nie dotyczy to osób wymagających opieki).

Na stronie koncertu można uzyskać szczegółowe informacje na temat rejestracji, a także propozycje miejsc parkingowych dla osób, które przyjadą do Rzeszowa samochodem i autokarami. Planowana jest także transmisja koncertu. Więcej informacji pojawi się na stronie i na fanpage’u Koncertu.

Reklama
Reklama

Kochani! Ważne! 📣📣📣W tym roku z racji pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 zachowujemy zasady zapewniające bezpieczeństwo…

Posted by Koncert Jednego Serca Jednego Ducha on Monday, September 7, 2020

Reklama

os/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite