Nasze projekty

Kard. Nycz: Pontyfikat Jana Pawła II nie może zostać zapomniany

"Chcemy przekazać następnym pokoleniom, że był pontyfikat, który otworzył Kościół na świat i świat na Kościół. Pamiętamy, że dzieła, których dokonał dla świata, dla Kościoła, dla Europy, dla Europy Środkowo-Wschodniej, dla Polski są dziełami nie do zapomnienia” - powiedział kard. Nycz podczas Mszy św. sprawowanej w Świątyni Opatrzności Bożej.

fot. Archidiecezja Warszawska / YouTube

Wsparcie dla Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia

Metropolita warszawski zachęcił do wsparcia konkretnego dzieła, które realizuje ducha posługi Jana Pawła II, a którym jest program stypendialny Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Przypomniał, że dzięki temu może kształcić się kilka tysięcy młodych ludzi, zaś kilka tysięcy ukończyło już szkoły i uczelnie. Kard. Nycz prosił o udział w kweście na ten cel, prowadzonej dziś przez wolontariuszy Fundacji, dodając: “Trzeba, aby ten żywy pomnik trwał i był wspomagany”.

POLECAMY: Dziś Dzień Papieski. Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

Reklama

Kwesta w parafiach i na ulicach miast

Pod hasłem „Nie lękajcie się!”, w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie w niedzielę obchodzony jest 21. Dzień Papieski. We wszystkich kościołach zostanie zorganizowana zbiórka do puszek, będzie też kwesta publiczna na ulicach miast przeprowadzona przez wolontariuszy, przeznaczonego na kształcenie zdolnej młodzieży z małych miejscowości.

W zbiórce funduszy można uczestniczyć także wysyłając SMS o treści „STYPENDIA” na nr 74 265. Przez cały rok program stypendialny można wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji: 75 1240 2034 1111 0000 0306 8582.

Stypendyści dają świadectwo wiary

W Dniu Papieskim stypendyści odwiedzą kościoły, by dać osobiste świadectwo wiary i wyrazić darczyńcom wdzięczność za dotychczasowe wsparcie. W całej Polsce odbędą się liczne wydarzenia przygotowane przez stypendystów i przyjaciół Fundacji: m.in. kiermasze, biegi, koncerty i miasteczka rodzinne.

Ubiegłoroczna zbiórka podczas Dnia Papieskiego oraz późniejsze wpłaty pozwoliły objąć opieką 1800 stypendystów, uczniów i studentów. Fundacja wsparła młodych ludzi nie tylko finansowo, ale zadbała także o ich formację organizując co roku kilkadziesiąt spotkań dla stypendystów w całej Polsce: zarówno dla dzieci ze szkół podstawowych i średnich, jak i dla maturzystów oraz studentów. Podczas ubiegłorocznej kampanii udało się zebrać ok. 6 mln zł.

Nie lękajcie się!

Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego są słowa „Nie lękajcie się!”. Ta słynna zachęta Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat.

Reklama

Papież powiedział wtedy: „Bracia i Siostry, nie lękajcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie lękajcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi. Dla Jego zbawczej władzy otwórzcie granice państw, systemów ekonomicznych i politycznych, szerokie dziedziny kultury, cywilizacji, rozwoju!”.

awo, KAI / Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę