Nasze projekty

Kard. Nycz o papieskim dekrecie: to duży krok naprzód

"Cieszymy się bardzo, ale owocem, który powinien teraz towarzyszyć tej radości jest to, byśmy jeszcze bardziej rozpoczęli intensywną modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego heroiczność cnót została dekretem urzędowym papieża Franciszka, potwierdzona" - powiedział kard. Kazimierz Nycz 19 grudnia podczas spotkania z dziennikarzami w Domu Arcybiskupów Warszawskich.

Publikujemy wypowiedź metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza:

„Wiemy doskonale, że proces beatyfikacyjny składa się z dwóch części jeżeli to jest kandydat, który nie jest męczennikiem – czyli proces o [stwierdzenie] heroiczności cnót w oparciu o Positio, dokument przygotowany w ramach procesu w Rzymie. A druga część procesu to jest procesu [ws.] cudu, uznanie, że cudowne wydarzenie za sprawą tego kandydata było mianowicie cudowne. Wtedy razem te dwie rzeczy razem zamykają się na drodze ogłoszenia beatyfikacji

Dzisiaj Stolica Apostolska poinformowała, że Ojciec Święty, po zebraniu kardynałów 12 grudnia otrzymał materiały, dokumentację i zdanie komisji – podpisał dekret o heroiczności cnót sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego proces trwał w Rzymie. Jest to radosna nowina. I to jest to, żeby nie było już żadnych pytań ani niedomówień, ten prezent na Gwiazdkę, pod choinkę, który otrzymaliśmy od Stolicy Apostolskiej.

Reklama
Reklama

Patrząc tak po ludzku, proporcjonalnie można powiedzieć w ten sposób: jakby połowa, a nawet więcej niż połowa procesu została zakończona.

W tej chwili rozpocznie się intensywna praca nad uznaniem cudu dokonanego za wstawiennictwem błogosławionego kandydata na ołtarze, sługi Bożego, kard. Wyszyńskiego. To jest cud, który został opracowany na gruncie polskim w Szczecinie, następnie przedstawiony i przedłożony w Rzymie i tam będzie rozpatrywany.

Reklama
Reklama

Powiem tylko tyle – jest to duży krok naprzód w procesie beatyfikacyjnym kard. Stefana Wyszyńskiego. Cieszymy się bardzo, ale owocem, który powinien teraz towarzyszyć tej radości jest to, byśmy jeszcze bardziej rozpoczęli intensywną modlitwę o rychłą beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, którego heroiczność cnót została dekretem urzędowym ważnym, papieża Franciszka, potwierdzona.

Zachęćcie wszystkich do tego, żeby ta modlitwa o dokończenie procesu beatyfikacyjnego była jeszcze intensywniejsza. Wtedy będziemy mogli cieszyć się efektem końcowym, jakim będzie ogłoszenie beatyfikacji”

 

Reklama

archwwa.pl

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę