Nasze projekty

Kard. Dziwisz: ŚDM to dar, który ma nas przemieniać

Na Campus Misericordiae w weekend obchodzono 2. rocznicę spotkania papieża Franciszka z młodzieżą z całego świata. - Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, który ma nas wciąż przemieniać - mówił do zebranych w podkrakowskich Brzegach kard. Stanisław Dziwisz.

Kard. Dziwisz stwierdził, że przeżywanie drugiej rocznicy ŚDM w Krakowie nie może być jedynie wspominaniem wydarzenia, które nazwał „zasiewem jedności i dobra” oraz „doświadczeniem budowania mostów, międzyludzkiego braterstwa i Kościoła”.

– Trzeba nam dbać o ten zasiew, troszczyć się, by rósł i przynosił plon w sercach, społeczeństwie i w całym Kościele. Światowe Dni Młodzieży zostały nam dane i zadane jako dar, którym ma nas wciąż przemieniać – podkreślił.

Apelując o pielęgnowanie owoców wielkiego święta młodych chrześcijan w Polsce sprzed dwóch lat, kard. Dziwisz przytoczył fragment nauczania papieża Franciszka, który na Campus Misericordiae mówił, że Bóg potrzebuje rąk wiernych, by nadal budować współczesny świat.

Reklama
Reklama

– Zapytajmy dziś siebie, jaki plon przyniosły w naszym polskim życiu te słowa? Czy potrafimy odwrócić uwagę od tego, co nas dzieli na rzecz wartości, które są bliskie nam wszystkim? Czy nauczyliśmy się od młodzieży budowania mostów, a nie wznoszenia murów? – pytał kard. Dziwisz.

Emerytowany metropolita krakowski przekonywał młodzież, że Kościół w Polsce potrzebuje ich entuzjazmu i radości. „Polskie społeczeństwo potrzebuje waszej energii i wiary w możliwość budowania lepszego, bardziej przyjaznego świata” – powiedział kardynał. Dodał, że Światowe Dni Młodzieży w Polsce były impulsem do szukania najlepszych dróg do Boga i człowieka oraz poszerzania wyobraźni miłosierdzia.

– Chrystus chce, byśmy wszędzie, gdzie jesteśmy, czynili ze swego życia dar i ten sposób głosili Jego Ewangelię. Co odpowiadamy naszemu Panu na zaproszenie do naśladowania go w spotkaniach z głodnymi, spragnionymi, samotnymi i cierpiącymi braćmi i siostrami? – pytał.

Reklama
Reklama

KAI/awo

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite