Nasze projekty

Już dziś matura! Pamiętajmy o maturzystach

Około 263 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników przystąpi o godz. 9:00 do egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

fot. scphotograph/freepik.com

Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym to jeden z trzech obowiązkowych przedmiotów na maturze. I to jedyny dziś egzamin, który rozpocznie się o godz. 9:00.

W następnych dniach odbędą się dwie sesje egzaminacyjne: o 9:00 i o 14:00.

Do obowiązkowych egzaminów należy również matematyka oraz język obcy nowożytny – oba na poziomie podstawowym.

Reklama

ZOBACZ TEŻ: Biblia na maturze? Podpowiadamy, jakie motywy biblijne mogą Ci się przydać podczas egzaminu z języka polskiego

Do egzaminu z matematyki maturzyści przystąpią już jutro o godz. 9:00

Sesja pisemnych egzaminów maturalnych potrwa do 24 maja.

Reklama

Egzaminy ustne odbędą się w dniach 11-16 maja (z wyjątkiem 12 maja) i w dniach 20-25 maja. Szkoły ustalają, kiedy odbędzie się konkretny egzamin.

Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosi wyniki matur 9 lipca. Wtedy też maturzyści poznają swoje indywidualne wyniki.

Pamiętajmy w modlitwie o maturzystach!

Reklama

ZOBACZ: 3 modlitwy idealne na czas matury

Modlitwa za wstawiennictwem św. Rity o jasność wiary i mądrości

O Boże wieczny i wspaniały, Ty obdarzyłeś stworzenie harmonią i wszelkimi łaskami. Ty jesteś źródłem światła i nadziei, Ty napełniłeś nasz rozum jasnością wiary. Bądź łaskaw napełnić mój umysł światłem Twojej mądrości, tak abym umiał rozproszyć wątpliwości i grzech. Ty, który czynisz elokwentnym język młodzieńców, poucz i mój język, i obdarz moje usta Twym błogosławieństwem. Daj mi przenikliwość rozumienia, umiejętność uczenia się, łatwość tłumaczenia.

Niepokalana Dziewico Maryjo, Stolico Mądrości, bądź moją pośredniczką. Wstawiaj się za mną również i ty, św. Rito z Cascia, abym, będąc prowadzony światłem wiary, mógł zmierzać ku temu źródłu mądrości, jakim jest bojaźń Boża i w ten sposób dojść do doskonałości chrześcijańskiej. Amen.

Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu…

rmf24.pl, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę