Nasze projekty

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

Z okazji 5 - lecia pontyfikatu Franciszka, wszyscy modlimy się za papieża. Dziś łączymy siły. Trwa akcja Wspólnoty Ruchu Lednickiego: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego" oraz #10zaFranciszka - Stacji7 i Archidiecezji Warszawskiej. Każdy może włączyć się już dziś! Dołącz do nas. Módl się z nami za papieża!

Inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” jest odpowiedzią Wspólnoty Ruchu Lednickiego na wezwanie Ojca Świętego do modlitwy za niego. Akcję patronatem honorowym objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

– To oczywiście nie musi ograniczyć się do niedzieli 11 marca. Podczas każdej Mszy Świętej wspominamy Ojca Świętego Franciszka i za niego się modlimy, ale to jest taka szczególna inicjatywa Wspólnoty Ruchu Lednickiego, jest ciekawa i warta uwagi – powiedział abp Gądecki.

W marcu 2018 roku mija 5 lat pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka. Już ponad 45 grup zorganizowanych oraz dziesiątki osób w całej Polsce zadeklarowały, że w niedzielę 11 marca będą się modlić za Ojca Świętego Franciszka. Uczestnicy akcji stworzą modlitewny łańcuch, który otoczy Papieża. Pomysłodawcą akcji jest Rafał Orzechowski, członek Ruchu Lednickiego w Grajewie, który miał okazję spotkać się z Ojcem Świętym w 2017 roku. Podczas przekazania symboli ŚDM przez Polaków młodzieży z Panamy Papież powiedział do niego: „Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”. „Uważam tę umowę za obowiązującą” – podkreślił Rafał Orzechowski, zapraszając do włączenia się w modlitwę za Ojca Świętego.

Reklama
Reklama

Modlitwa w intencji papieża Franciszka w niedzielę 11 marca jest już zaplanowana m.in. w Warszawie, Krakowie, Gnieźnie, Poznaniu, Łapach, Hrubieszowie czy Zambrowie. „Modlić się można wszędzie – w kościele, szkole, parku. Ważne, aby otoczyć tego dnia kochanego Papieża modlitwą” – zachęcają inicjatorzy akcji. Proponują, aby tego dnia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Franciszka. Włączyć się w inicjatywę można, wypełniając specjalny formularz, indywidualnie lub jako grupa. W Internecie dostępna jest również regularnie aktualizowana mapa miejsc modlitwy.

BP KEP

Więcej o akcji #10zaFranciszka >>> „10 za Franciszka. Modlimy się za papieża”

Reklama
Reklama

 


Każdy może dołączyć już dziś!

Wydarzenie na Facebooku: Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Reklama

  


Formularz: Dla osób organizujących grupę modlitewną

 


Wydarzenie na Facebooku: #10zaFranciszka

 


 

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę