© Mazur/catholicchurch.org.uk

10 za Franciszka! Modlimy się za papieża

Pomódlmy się wspólnie za papieża Franciszka z okazji jubileuszu 5-lecia pontyfikatu. Finał 13 marca o godzinie 17:30 - w rocznicę wyboru - Msza św. za Papieża w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie

Reklama

Papież Franciszek prawie każde spotkanie kończy prośbą o modlitwę za Niego. Jest więc okazja, byśmy wszyscy zjednoczyli się i wspólnie pomodlili. Codziennie przez najbliższy tydzień, będziemy Was zachęcać, abyście wraz z nami odmawiali dziesiątkę różańca w intencji papieża Franciszka. Zwieńczeniem naszych modlitw będzie:

 Msza Św. za Papieża Franciszka
w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
13 marca 2018 r. godzina 17:30

Przewodniczył jej będzie
nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio

Reklama
Reklama

<<< Dołączcie. Pomódlcie się z nami za papieża >>>

Reklama
Reklama

W ciągu pięciu lat pontyfikatu Papież powiedział nam wiele ważnych słów, przypominamy najbardziej zapadające w serca „7 cytatów z Franciszka”, przygotował ważne dokumenty, m.in. encyklikę “Laudato Si” (tak ją komentowaliśmy na bieżąco: >> „Czytamy i komentujemy Encyklikę Laudato si”), czy Adhortację “Amoris Laetitia” (przypominamy Wam dziś jej najważniejsze punkty >>> „10 kluczowych punktów Adhortacji o Rodzinie”

Powróćmy także do najważniejszych przemówień Papieża, zwłaszcza tych z Polski. Przypominamy te, które najbardziej rozpaliły nasze serce i umysły ale przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka, konieczność pracy młodych na rzecz głoszenia Ewangelii i jedności, i nade wszystko dla nas Polaków drogie to, w którym Papież przypomniał nam jak bardzo możemy być z siebie dumni jako Naród >>> „5 ważnych przemówień Franciszka w Polsce”

Warto także przypomnieć sobie, co działo się w Polsce podczas Światowych Dni Młodzieży i co Papież zrobił dla nas Polaków. Przypominamy dziękczynny tekst: “O Franciszku, który nas przeniósł w inny wymiar”  oraz treść wszystkich “Przemówień papieża”, które wygłosił w Polsce.

Reklama

Naprawdę mamy za co dziękować Papieżowi i mamy za co dziękować Panu Bogu!

10 różańca zajmuje tylko chwilę. Zaczynamy?

 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę