Nasze projekty

Jasnogórska wieża zajaśniała na czerwono. „Dla tych, którzy przelali krew za Chrystusa”

Jasna Góra włączyła się w sobotę w kampanię #RedWeek, która przypomina o dramacie chrześcijan prześladowanych za wiarę. W ramach akcji wiele ważnych budynków zostało podświetlonych na czerwono m.in. rzymskie Koloseum.

fot. Jasna Góra/Twitter

Międzynarodowa kampania #RedWeek ma przypomnieć o dramacie chrześcijan prześladowanych za wiarę. Według jednego z raportów, na świecie jest ich nawet 400 milionów. Akcja, w trakcie której kościoły, budynki i pomniki są podświetlane na czerwono, objęła m.in. Koloseum w Rzymie i figurę Chrystusa w Rio de Janeiro. W Polsce do kampanii dołączyło sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, którego wieżę podświetlono na czerwono.

Główne obchody #RedWeek w Polsce odbywały się w Poznaniu, gdzie przeszedł marsz milczenia pod hasłem „Zabijani w ciszy”. W wydarzeniu udział wzięło ok. 70 osób, w tym młodzi ludzie i studenci – mówi Tomasz Zawal, główny organizator, dyrektor regionalnego biura Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Reklama

Wielu uczestników miało czerwone elementy stroju. Większość niosła ze sobą lampki w kolorze czerwonym – podkreśla.

Przed kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Pocieszenia, dokąd dotarł marsz, odczytano historie dwóch dziewcząt, porwanych przez islamskich fundamentalistów.

Zostały przymuszone do przejścia na islam i zamążpójścia. Toczyły batalie z wymiarem sprawiedliwości – mówi dyrektor Biura PKWP w Poznaniu. Po uzyskaniu wolności nadal są prześladowane, muszą się ukrywać. Nie mogą wrócić do normalnego życia. Zostały zgwałcone – dodaje.

Reklama

Na czerwono podświetlane są ważne budynki na całym świecie

Kampanię #RedWeek zainicjowało w 2015 roku Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Obecnie swoim zasięgiem obejmuje wiele krajów na całym świecie. Na czerwono podświetlane są m.in. figura Chrystusa w Rio de Janeiro, Koloseum w Rzymie i Bazylika Sacre Coeur w Paryżu.

W tym roku głównym celem kampanii jest zwrócenie uwagi na przemoc, jakiej doznają kobiety należące do mniejszości religijnych. Kobiety cierpią z powodu porwań, przymusowych małżeństw i konwersji oraz przemocy seksualnej m.in. w Mozambiku, Nigerii, Egipcie, Syrii, Pakistanie, Indiach, Iraku i Iranie.

kh/KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę