Nasze projekty

Jak się żyje w Rwandzie? Misjonarze wyemitują serial na YouTube

Jak żyją Rwandyjczycy 24 lata po ludobójstwie? Jak zakładają rodziny, budują domy, gotują, uczą się, modlą? Misjonarze mariańscy, pracujący w Rwandzie przygotowali serial dokumentalny, który będą emitować na YouTube.

Reżyserem i scenarzystą serialu jest Paweł Waligóra, zaś za produkcję i pomysł odpowiada Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich. Materiału dostarczyła dokumentacja filmowa regularnie przygotowywana przez posługujących na misjach w Rwandzie od 34 lat marianów.

Jego treścią nie będą przede wszystkim wypowiedzi misjonarzy, ale codzienność życia w tym kraju z perspektywy zwykłych mieszkańców. – Pracujący tam ojcowie marianie nie zajmują się wyłącznie duszpasterstwem, ale angażują się w pomoc mieszkańcom w codziennych potrzebach. Organizują akcje dożywiania dzieci, tworzą i prowadzą przedszkola, szkoły, zajmują się niepełnosprawnymi – wymienia Natalia Skipietrow ze Stowarzyszenia Pomocników Mariańskich. Wszystko to będzie widoczne w kolejnych odcinkach serialu „Rwanda – na wzgórzach Boga”, dlatego może być on ciekawym obrazem samej Afryki.

Pierwszy odcinek będzie opublikowany na YouTube w Niedzielę Misyjną 21 października. Kolejnych 11 będzie się ukazywało w czwartki i niedziele do 29 listopada.
Jeden z odcinków będzie poświęcony popularności św. Stanisława Papczyńskiego w Rwandzie, którego życie zafascynowało mieszkańców tego kraju. W odcinku występuje m.in. kobieta, która opowiada jak św. Stanisław wspomógł ją w nauce i zakładaniu własnego biznesu. W innych odcinkach będzie można szerzej przyjrzeć się m.in. codzienności rwandyjskiej rodziny, funkcjonowaniu dzieci w szkole czy liturgii katolickiej w kościołach prowadzonych przez marianów.

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite