Nasze projekty

Jak dobrze przeżyć Święto Miłosierdzia? Rady od sióstr z Łagiewnik

– Bariera, która ogranicza hojność w udzielaniu Bożego miłosierdzia, jest po ludzkiej stronie, a jest nią brak naczyń ufności – mówią siostry z Łagiewnik i podpowiadają, jak w czasie epidemii owocnie przeżyć Święto Miłosierdzia.

FOT. Episkopat NEWS Flick

Siostry z domu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łagiewnikach dają na swojej stronie kilka wskazówek odnośnie przeżycia obchodzonego w najbliższą niedzielę Święta, zwłaszcza, że większość z nas nie może teraz fizycznie przyjąć Eucharystii czy z powodu pandemii iść do spowiedzi. Tymczasem ludzie pytają czy mimo tych przeszkód otrzymamy łaski obiecane przez Jezusa na to święto?

Na stronie www.faustyna.pl siostry wskazują, że choć okoliczność celebrowania Święta Miłosierdzia uległy zmianie, to niezmienne pozostają warunki do czerpania łask przywiązanych do tego święta, a one są najważniejsze.

– Bariera, która ogranicza hojność w udzielaniu Bożego miłosierdzia, jest po ludzkiej stronie, a jest nią brak naczyń ufności. To jedyne naczynie, jak mówił Jezus, do czerpania łask – wskazują zakonnice. Zaznaczają, że chodzi także o postawę miłosierdzia wobec bliźnich: najbliższych, w posłudze zawodowej, społecznej, na każdym polu ludzkiej egzystencji.

Reklama

– Jeśli nie ma możliwości spowiedzi (a takiej najczęściej obecnie nie ma), trzeba obudzać w sobie żal doskonały za grzechy i przyjmować Jezusa w Komunii duchowej. A resztę zostawić Panu Bogu. On jako najlepszy Ojciec wie, co komu jest potrzebne, i tego udzieli, jeśli z naszej strony będzie właśnie taka dyspozycja otwarcia na Jego wolę i te łaski, których pierwszy pragnie nam udzielić – dodają na koniec siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

Święto Miłosierdzia jest obchodzone w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W 1985 r. do kalendarza liturgicznego archidiecezji krakowskiej wpisał go kard. Franciszek Macharski. Natomiast po kanonizacji s. Faustyny, 30 kwietnia 2000 r., Jan Paweł II ogłosił to święto jako obowiązujące w całym kościele.

Szerzeniem orędzia Miłosierdzia Bożego zajmuje się Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała s. Faustyna oraz siostry Jezusa Miłosiernego.

Reklama

Do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach przybywa corocznie około 2,5 miliona pielgrzymów z Polski i wszystkich kontynentów.

ad, KAI/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę