Nasze projekty

Google otworzył Campus Warsaw

Google otworzył na warszawskiej Pradze Campus Warsaw. To piąta tego typu placówka na świecie. Ma być wsparciem dla przedsiębiorczych i innowacyjnych ludzi.

Szef projektu Rafał Plutecki wyjaśnia, że to miejsce ma trochę działać jak znane od lat w Polsce inkubatory przedsiębiorczości. Tutaj będzie można spotkać i porozmawiać z ludźmi, którzy już odnieśli sukces.

Campus Warsaw powstał na terenach Centrum Praskiego Koneser, gdzie kiedyś znajdowała się gorzelnia. Szef Google na Europę Matt Brittin mówił, że ponad sto lat temu powstawał tu prawdziwy polski towar eksportowy. Wierzy, że dzisiaj będzie podobnie. „Mam nadzieję, że ten sam duch: czysty, mocny, swobodnie przepływający, przezroczysty, a dla niektórych też upojny, będzie natchnieniem, które pobudzi kreatywność do poszukiwania nowych dróg, przy wykorzystaniu najnowszych technologii” – mówił.

Reklama

Na otwarciu Campusu był wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister rozwoju zwrócił uwagę, że przez ostatnie ponad dwadzieścia lat obserwujemy ogromny rozwój Polski. Otwarcie Campusu ma być tego kolejnym dowodem.

Reklama

Pierwszy tego typu Campus powstał trzy lata temu w Londynie. Kolejne były otwierane w Tel Awiwie, Seulu i Madrycie. W przyszłym roku szósty zostanie otworzony w Sao Paulo. Dotychczas z googlowskimi campusami związek miało ponad 70 tysięcy przedsiębiorców.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Kamil Szwabruła/mitro/

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite