Nasze projekty

Ekstremalne Drogi Krzyżowe nie zostają odwołane. „Wędrujemy w samotności”

Pomimo zagrożenia koronawirusem tegoroczne Ekstremalne Drogi Krzyżowe nie zostają odwołane - informuje rzecznik EDK. Zaleca jedynie, aby pątnicy przemierzali je wyłącznie indywidualnie i pominęli rozpoczynającą wyjście Eucharystię.

 – EDK, jako wydarzenie nie zostaje odwołane ponieważ, każdy wędruje w samotności – informuje rzecznik EDK, ks. Zbigniew Gełon. Przypomina, że każdy może wybrać sobie trasę EDK i przemierzyć ją indywidualnie, nie trzeba też uczestniczyć wspólnie we Mszy św. na rozpoczęcie wędrówki.

Komunikat rzecznika prasowego EDK w związku z panującą pandemią koronawirusa:

Istotą Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest indywidualna, samotna wędrówka w nocy. EDK jest projektem globalnym, dlatego inicjatorzy zachęcają, aby uczestnicy podjęli intencję modlitwy o ustanie pandemii koronawirusa.

Reklama
Reklama

EDK, jako wydarzenie nie zostaje odwołane ponieważ, każdy wędruje w samotności.. Nie ma konieczności wspólnego uczestniczenia we Mszy Świętej na rozpoczęcie EDK. Dotyczy to miejscowości, w których ilość osób uczestnicząca we Mszy Świętej była znacząca. W tym roku można zaplanować początek EDK w mniejszym gronie. Na przykład w gronie przyjaciół przy przydrożnym krzyżu, czy pod kościołem.

W Polsce przygotowano kilkaset tras EDK. Na stronie www.edk.org.pl można znaleźć odpowiednią dla siebie trasę i wybrać tę, która będzie odpowiednia. Szczegóły znają liderzy poszczególnych tras EDK.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite