Nasze projekty

Ekipa Langusty na Palmie zaprasza na Światła Miasta II

Wielbienie połączone z głoszeniem i śpiewaniem - to pomysł ojców dominikanów tworzących dwa działające na YouTube kanały na wspólne spotkanie modlitewne. Plenerowe spotkanie pod nazwą Światła Miasta II odbędzie się 9 czerwca na trawniku przy klasztorze dominikanów w Warszawie na Służewie. Kazanie na 25 gardeł wygłosi m.in. o. Adam Szustak OP i o. Tomasz Nowak OP.

Spotkanie nawiązuje nazwą i pomysłem do podobnego, które odbyło się w maju 2016 r. dla uczczenia 800-lecia istnienia Zakonu Kaznodziejskiego. Wówczas, również na trawie przy warszawskim klasztorze na Służewie bracia postawili 4 platformy, z których na zmianę 25 z nich głosiło krótkie nauki. Głoszeniu towarzyszyło wielbienie i koncert zespołu owca.

Podobną formułę ma powtórzyć tegoroczna odsłona. – 2 lata temu poczuliśmy tak mocny powiew Ducha podczas tamtego spotkania, tak mocno doświadczyliśmy obecności Bożej, że zdecydowaliśmy się powtórzyć to niezwykłe doświadczenie – mówi Stacji7 o. Tomasz Nowak OP, jeden z twórców kanału Paśnik na YouTube poświęconego komentowaniu Biblii, który będzie jednym z 25 kaznodziejów głoszących w tym roku.

Tym razem bracia dostaną do skomentowania po jednym fragmencie modlitwy Salve Regina, a na wygłoszenie kazania będą mieli minutę. W gronie głoszących znajdą się m.in. kaznodzieje znani z Paśnika oraz bracia i nowicjusze Zakonu Kaznodziejskiego.

Reklama
Reklama

O. Tomasz Nowak przyznaje, że ważnym medium do głoszenia Słowa Bożego stał się dziś Internet, ale ojcowie chcą na bazie wspólnoty swoich „wirtualnych” owieczek zbudować realną wspólnotę wokół kaznodziejstwa i uwielbienia.

– Budujemy to już podczas dużych spotkań modlitewnych, które zaczęliśmy na większą skalę organizować od tego roku. To niepowtarzalne doświadczenie, które przyciąga bardzo wiele osób – mówi dominikanin. Spotkania pod nazwą „wNIEBOwzięci” i „Uratowani” odbyły się kolejno 29 kwietnia w Krakowie i 3 kwietnia w Łodzi, gromadząc po kilkanaście tysięcy osób i wypełniając po brzegi wielkie sale koncertowe.
Następne już zaplanowane jest na 2 października w katowickim Spodku, po czym będą kolejne w Trójmieście i Poznaniu.

Warszawskie Światła miasta II będą nieco podobnym pomysłem, choć – z uwagi na brak konieczności wynajęcia sali – nie będą biletowane.
O stronę muzyczną również zadba zespół owca oraz w koncertowej części wydarzenia wokaliści: Daria Zawiałow, Gabriela Mościcka, Agnieszka Musiał, Katarzyna Bogusz, Igor Herbut, Mariusz Lubomski, Krzysztof Napiórkowski, Mate.O

Reklama
Reklama

„Jak sądzimy, nie zabraknie też lemoniady i pogody [ducha]” – piszą organizatorzy w zaproszeniu.

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite