Dziś pogrzeb Franciszka Pieczki. Uroczystość będzie miała charakter państwowy

Dziś, 29 września o godzinie 12.00 rozpocznie się msza św. pogrzebowa aktora Franciszka Pieczki. Uroczystość będzie miała charakter państwowy i weźmie w niej udział prezydent Andrzej Duda.

Fot. Wikipedia

Franciszek Pieczka zmarł 23 września 2022 roku w wieku 94 lat. Msza święta pogrzebowa aktora odprawiona zostanie dziś, 29 września o godz. 12.00 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Warszawie Falenicy. Po niej trumna z ciałem aktora zostanie odprowadzona na cmentarz w Aleksandrowie.

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta, w pogrzebie udział weźmie prezydent Andrzej Duda. Uroczystość będzie miała charakter państwowy.

CZYTAJ: „Liczę, że tam w niebie spotkam moją ukochaną żonę Henieczkę”. Niezwykła historia miłości Franciszka i Henryki Pieczków

Reklama
Reklama

Zadebiutował na ekranie w filmie „Pokolenie” Andrzeja Wajdy. Występował na deskach Teatru Dolnośląskiego w Jeleniej Górze i Teatru Ludowego w Nowej Hucie i przez kilkadziesiąt lat Teatru Powszechnego w Warszawie. Popularność zdobył grając Gustlika w serialu telewizyjnym „Czterej pancerni i pies”. Zagrał m.in. w „Perle w koronie” i „Paciorkach jednego różańca” K. Kutza, „Rękopisie znalezionym w Saragossie” W.J. Hasa, „Ziemi obiecanej” A. Wajdy i „Jańciu Wodniku” J.J. Kolskiego. Zagrał karczmarza Taga w „Austerii” J. Kawalerowicza oraz w poetyckim obrazie „Żywot Mateusza” W. Leszczyńskiego. W ostatnich latach gościł na ekranach telewizorów jako Stacho Japycz, jeden z bohaterów serialu „Ranczo”.

film.interia.pl, wikipedia, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę