Nasze projekty

Dwie pasterki w Wigilię? Abp Grzegorz Ryś zachęca

Abp Grzegorz Ryś, będąc gościem w porannej rozmowie Radia Łódź przyznał, że chce przekonywać księży z łódzkiej katedry do zorganizowania dwóch Mszy Świętych Pasterskich. Swoje prośby zamierza kierować również do pozostałych parafii.

źródło: Episkopat.pl

Zamierzam porozmawiać tu z księżmi w katedrze, żeby być może zrobili dwie Msze Święte Pasterskie, żeby trochę ułatwić, umożliwić uczestnictwo tym, którzy chcą być fizycznie obecni, tak, żeby nie łamali przepisów – stwierdził.

Arcybiskup ma jednocześnie świadomość, że nie w każdej parafii jest to możliwe z uwagi na prawo kościelne, które mówi, że ksiądz w dzień świąteczny może odprawić maksymalnie 3 Msze Święte. Jeśli więc w parafii jest jeden ksiądz, to zorganizowanie dwóch pasterek nie będzie możliwe.

Metropolita łódzki przypomina, że wiara dokonuje się w spotkaniu osobowym i czasami ta skromna forma – jeśli chodzi o liczbę, może być głębsza od spotkania bezpośredniego w kościele. Podkreśla równocześnie, że udzielonej dyspensy nie należy traktować jako usprawiedliwienie od godnego uczestnictwa we Mszy Świętej:

Reklama
Reklama

Wszyscy wiedzą, że udzieliłem dyspensy od udziału we Mszy Św. do 27 grudnia więc każdemu mogę powtórzyć to, żeby zostać w domu. Zapraszam do tego, żeby uczestniczyć w transmisjach i przeżywać je jako wydarzenia modlitewne, a nie widza, który w piżamie ogląda transmisję z Eucharystii. Można przeżywać taką transmisję w zjednoczeniu z tym, co się dzieje, a tym, którzy mogą, nie naruszą w ten sposób zasad bezpieczeństwa, zapraszam do kościoła – dodał.

PRZECZYTAJ: W tym roku papieska pasterka zacznie się wyjątkowo wcześnie

np/radiolodz.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę