Nasze projekty

Dużo chętnych z całej Polski na rekolekcje poświęcone liturgii

Ponad 200 osób weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj w Krakowie rekolekcjach rozwijających umiejętność modlitwy liturgią "Mistagogia Eucharystii i Liturgii godzin". Wśród uczestników dominują świeccy w różnym wieku, wielu chętnych nie zostało przyjętych z uwagi na ograniczenie miejsca.

Rekolekcje pod nazwą „Mysterium fascinans” organizuje Dominikański Ośrodek Liturgiczny z Krakowa, najbardziej znany z warsztatów śpiewu liturgicznego. Dwudniowe spotkanie rozpoczynające się dziś w Krakowie w klasztorze ojców dominikanów nie będzie jednak miało charakteru wokalnego, a wyłącznie modlitewno-konferencyjny. – Wykłady, poświęcone m.in. wprowadzeniu do Liturgii Godzin, obrzędom wstępnym Mszy św. czy przestrzeni liturgicznej przeplatane będą modlitwą liturgiczną, ponieważ zależy nam na połączeniu sprawowania liturgii z jednoczesnym pochyleniem się nad treścią tego, co jest źródłem i szczytem życia Kościoła – mówi Michał Wsiołkowski, koordynujący rekolekcje w Dominikańskim Ośrodku Liturgicznym.

Konferencje podczas rekolekcji będą głosić ks. Piotr Roszak z Torunia ks. Stanisław Mieszczak, sercanin z Krakowa, ks. Tomasz Bać z Rzeszowa, o. Dominik Jurczak OP, wykładowca na rzymskim Anselmianum, Tomasz Grabowski OP z Poznania, Piotr Oleś OP – historyk sztuki z Krakowa oraz ks. Krzysztof Porosło, doktorant dogmatyki w Pampelunie.

Organizatorzy przyznają, że w tym roku zapisy na rekolekcje cieszyły się tak dużym zainteresowaniem, że zgłosiło się więcej chętnych niż było miejsc w goszczącym je klasztorze dominikanów. Do tych, którzy w latach ubiegłym przyjeżdżali już na „Mysterium fascinans” dołączyli także kolejni zainteresowani pogłębieniem swojej wiedzy o liturgii. – W tym gronie jest kilku kleryków i księży, ale zdecydowanie dominują osoby świeckie w różnym wieku. To pokazuje, jak duże jest zapotrzebowanie wśród wiernych na wiedzę i dobre przeżywanie liturgii – zauważa Michał Wsiołkowski.

Reklama
Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę