Nasze projekty

Duchowość dla Warszawy – ruszają otwarte wykłady

Koncert Marcina Stycznia "Pieśń o Bogu ukrytym" z wierszami Karola Wojtyły zainauguruje otwarcie nowego sezonu wykładów z cyklu Duchowość dla Warszawy na PWTW. Kiedy? 16 października o 19. Gdzie? w Centralnej Bibliotece Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu.

Koncert Marcina Stycznia będzie nową interpretacją muzyczną wczesnych wierszy Karola Wojtyły. Kompozytorowi udało się połączyć szacunek dla słowa z prostotą formy muzycznej, a to daje szanse na dotarcie z przekazem poetyckim do szerszej grupy odbiorców. Nowością tego przedsięwzięcia jest także prezentacja poezji św. Jana od Krzyża, która stanowiła dla Karola Wojtyły duchową i artystyczną inspirację.

Koncert odbędzie się we wtorek 16 października o godzinie 19.00, w Centralnej Bibliotece Rolniczej, ul. Krakowskie Przedmieście 66. Wstęp wolny.

Od tego momentu co miesiąc pod tym samym adresem odbywać się będą otwarte wykłady cyklu „Duchowość dla Warszawy”. Następny 23 października dotyczyć będzie postaci o. Dolindo Ruotolo, zaś ten listopadowy (20.11) rozpocznie cykl dotyczący pentakostalizacji w Kościele. 

Reklama
Reklama

Wiele wspólnot podkreśla rolę Ducha Świętego, prowadzi różne nabożeństwa uzdrowienia. Chciałbym, żeby Papieski Wydział Teologiczny wyjaśniał w czym oni uczestniczą i co to oznacza. – Ten wykład będzie bardzo ważny zarówno dla księży, duszpasterzy jak i dla tych wszystkich, którzy uczestniczą w wielkich spotkaniach i uważają, że odnoszą wielki duchowy sukces. Ostrożnie. Trzeba przyjść, posłuchać i dopytać, czy to, co robisz jest słuszną drogą? – wyjaśnia ks. Krzysztof Pawlina, rektor PWTW.

Cykl wykładów „Duchowość dla Warszawy”, organizowanych przez PWTW jest próbą zaradzenia kurczącej się „duszy” Warszawy. – Warszawa jest trochę duchowo zaniedbana. Jest miastem kultury, polityki, biznesu ale potrzebuje też duchowości. Ludzie przyjeżdżają tu robić kariery, studiować, ułożyć sobie życie – łatwo zapomina się wtedy o Bogu. Każdy, kto rozsądnie myśli, czuje dyskomfort jeśli pozostawia to, co wyniósł z domu, przestaje chodzić do kościoła, nie reaguje na sumienie, które go dręczy – zauważa rektor uczelni.

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite