Nasze projekty

Duchowni i świeccy komentują Biblię dla najmłodszych. „Droga do Jezusa”

"Droga do Jezusa" to cykl codziennych komentarzy biblijnych dla dzieci w wieku szkolnym, zainicjowany przez rodziców ze Wspólnoty Emmanuel. Do udziału w nim zostali zaproszeni duchowni i świeccy, w tym m.in. bp Michał Janocha czy aktor Adam Woronowicz.

„Droga do Jezusa” to codzienne komentarze do Ewangelii adresowane do dzieci w wieku szkolnym. Chcemy w sposób zrozumiały, adekwatny do ich wieku, za pomocą prostego języka przybliżać im nauczanie Jezusa zawarte na kartach Pisma Świętego. Chcemy pokazywać, co Jezus mówi do nas i jaką drogą chce nas do siebie prowadzić – wyjaśniają twórcy projektu ze Wspólnoty Emmanuel.

Gdzie można znaleźć komentarze?

Codziennie komentarze do Ewangelii są dostępne na kanale YouTube „Droga do Jezusa”. Można ich też wysłuchać w paśmie wieczornym dla dzieci między godz. 19.00 a 20.00 w Radiu Profeto.

Każdego dnia w Ewangelii odnajdujemy historię życia Jezusa, jego naukę, ale także konkretne wskazówki dla naszego życia. Żadna inna książka nie zawiera w sobie takiego bogactwa. Chcemy więc przekazać je naszym dzieciom, bo to jest ta skała, na której będą budować swoje życie. Chcemy także zainspirować i dzieci, i rodziców do rozmowy na temat Ewangelii, a także do jej wspólnego czytania i rozważania – podkreśla Wspólnota Emmanuel.

Reklama
Reklama

Wśród komentatorów m.in. bp Michał Janocha aktor i Adam Woronowicz

Twórcy „Drogi do Jezusa” podpowiadają, że krótkie komentarze do codziennej Ewangelii przygotowane przez osoby duchowne i świeckie, w tym także rodziców, mogą towarzyszyć porannej lub wieczornej modlitwie rodzinnej czy indywidualnej. Można włączyć je w samochodzie, w drodze do szkoły, albo w każdym innym dogodnym miejscu i czasie.

Wśród komentatorów „Drogi do Jezusa” są m.in. bp Michał Janocha, bp Antoni Długosz, ks. Michał Olszewski SCJ, s. Anna Maria Pudełko, Jasiek Mela, Michał „PAX” Bukowski, Darek Malejonek, Dariusz Kowalski i Adam Woronowicz.

kh/mat. prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę