Nasze projekty

Duchowa adopcja dziecka poczętego. Na czym polega i jak się jej podjąć?

Duchowa adopcja dziecka poczętego to dziewięciomiesięczna modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki.

fot. Ignacio Campo/Unsplash

Duchowa adopcja dziecka poczętego polega na codziennym odmawianiu przez dziewięć miesięcy jednej tajemnicy różańca świętego oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców.

Uroczyste msze święte z możliwością złożenia przyrzeczenia duchowej adopcji odbywają się m.in. 25 marca w Dzień Świętości Życia, ale też w święta maryjne, jak przypadająca 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msza święta z możliwością złożenia przyrzeczenia duchowej adopcji odbędzie się w piątek 8 grudnia o godz. 18:00 w diecezjalnym sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia w Warszawie. Ojcowie paulini proszą, aby zainteresowani podjęciem tej modlitwy zgłosili się przed mszą świętą do zakrystii. Ponadto o godz. 17:15 odbędzie się nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko życiu. 

Reklama

Jak złożyć przyrzeczenia prywatnie?

Jeśli nie możemy uczestniczyć w mszy świętej, przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego można złożyć również prywatnie. W takim przypadku należy odczytać formułę przyrzeczenia, najlepiej przed krzyżem lub obrazem, i od tego momentu przez kolejnych dziewięć miesięcy odmawiać jedną dowolnie wybraną tajemnicę różańca oraz modlitwę w intencji dziecka i rodziców.

ZOBACZ TEŻ: Godzina Łaski. Niezwykłe nabożeństwo 8 grudnia

kh, duchowaadopcja.info, warszawa.paulini.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę