Nasze projekty

Dobre wieści z parafii warszawskich. Nikt z parafian nie został zakażony w kościele

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Warszawie na Wrzecionie poinformowała w sobotę, że ks. proboszcz Marek Szymula po dwóch ujemnych testach na obecność koronawirusa został wypisany ze szpitala. Przebywający na kwarantannie księża i siostry zakonne z parafii również są zdrowi i wrócili do posługi w parafii

Pixabay

Z informacji otrzymanych od Sanepidu wynika, że nikt z parafian nie został zakażony w kościele.

Jak głosi komunikat opublikowany na stronie parafii, ks. proboszcz Marek Szymula po dwóch ujemnych testach na obecność koronawirusa został wypisany ze szpitala. Przez najbliższy tydzień będzie nabierał sił i posługę w parafii wznowi w piątek 28 sierpnia.

“Ks. Wojciech Kasprzyk, kleryk i siostry zakonne przebywający na kwarantannie również mieli ujemne wyniki testów i wrócili do posługi w parafii. Z informacji otrzymanej od Sanepidu wynika, że nikt z naszych parafian nie został zakażony w kościele – Bogu niech będą dzięki!” – czytamy.

Reklama
Reklama

Przypomniano również, że od początku pandemii w parafii praktykowane są nadzwyczajne środki ostrożności i zachęcono od ich dalszego stosowania.

Zakażenie koronawirusem wykryto u proboszcza parafii na Wrzecionie ok. półtora tygodnia temu. W związku z tym księża oraz siostry zakonne, którzy mieli bezpośredni kontakt z proboszczem, skierowani zostali na kwarantannę. Nie było jednak konieczności zamykania kościoła. Część księży pracujących w parafii nie miała bezpośredniego kontaktu z proboszczem i mogła nadal bezpiecznie pełnić posługę.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Warszawie zwrócił się natomiast z prośbą o pilny kontakt do osób, które w niedzielę 9 sierpnia podczas mszy o 7.00 i 8.30 spowiadały się u proboszcza, osób, które z jego rąk przyjęły komunie świętą na Mszy św. o godz. 11.30 oraz które w poniedziałek 10 sierpnia załatwiały sprawy w kancelarii parafialnej. Z informacji otrzymanych od Sanepidu wynika, że nikt z parafian nie został zakażony.

Reklama

W piątek wieczorem otwarty został kościół parafialny NMP Matki Miłosierdzia na Stegnach, po tym jak poddani kwarantannie księża marianie otrzymali ujemne wyniki testów na Covid-19. Podobnie – w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach u tamtejszych księży marianów nie wykryto zakażenia koronawirusem. Oni również przebywali na kwarantannie.

Jak już zapowiedzieli, w niedzielę 23 sierpnia – podczas każdej Mszy świętej będą dziękować Matce Bożej i św. Stanisławowi Papczyńskiemu za ochronę przed epidemią COVID19 ich samych oraz parafian i odwiedzających sanktuarium na Mariankach.

KAI, awo/Stacja7

 

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę