Nasze projekty

„Do zakończenia dochodzenia nie będę wypowiadał się w sprawie biskupa kaliskiego”

Stolica Apostolska zadecydowała, że sprawą biskupa Edwarda Janiaka zajmie się abp Stanisław Gądecki. Metropolita poznański poinformował, że do czasu zakończenia tego dochodzenia nie będzie wypowiadać się na jego temat.

– Stolica Apostolska wyznaczyła mnie 26 maja do przeprowadzenia dochodzenia wstępnego „w sprawie zasygnalizowanych zaniedbań biskupa kaliskiego w prowadzeniu spraw o nadużycia seksualne na szkodę osób małoletnich ze strony niektórych duchownych”. Z tego powodu, do czasu zakończenia postępowania nie będę wypowiadał się w tej sprawie – napisał w komunikacie abp Stanisław Gądecki. Dodał także, że decyzja ta „odpowiada pragnieniu Ojca Świętego Franciszka ochrony osób małoletnich i dochodzenia do prawdy co do postawionych zarzutów”.


CZYTAJ WIĘCEJ: SPRAWA BISKUPA JANIAKA


W komunikacie metropolita zaznacza, że Kongregacja ds. biskupów udzieliła mu wyłącznej kompetencji do zajmowania się sprawami oskarżeń o nadużycia seksualne, wysuwanych wobec duchownych diecezji kaliskiej, zarówno jeśli chodzi o sprawy będące już w toku jak i nowe.

Reklama

Papież Franciszek mianował dziś administratorem apostolskim sede plena diecezji kaliskiej metropolitę łódzkiego abp. Grzegorza Rysia. [CZYTAJ WIĘCEJ]

os, KAI, archpoznan.pl/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite