Nasze projekty

Caritas Polska przekazał już 100 respiratorów do szpitali

Krakowska Caritas przekazała respirator transportowy dla Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Krakowie. To jeden ze stu takich urządzeń, które przekazał Caritas Polska w ramach akcji „Wdzięczni Medykom”.

„Wdzięczni Medykom” to akcja w ramach której Caritas przekazuje sprzęt niezbędny szpitalom w walce z COVID-19.  Fundatorem respiratora przekazanego do szpitala w Krakowie jest Carrefour.

Gdy Wojskowy Szpital Kliniczny zaczął leczyć pacjentów z koronawirusem, ponad czterokrotnie wzrosło zużycie tlenu medycznego. W tej chwili w Szpitalu są 103 łóżka dla pacjentów, w tym 16 stanowisk z respiratorami i kardiomonitorami dla pacjentów w stanie ciężkim. Nowy respirator trafi na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Na początku pandemii, 3 kwietnia 2020, krakowska  Caritas przekazała 100 000 zł na zakup respiratora Szpitalowi im. Żeromskiego w Nowej Hucie, który jako pierwszy w Krakowie zmierzył się z epidemią COVID – 19, a 28 kwietnia przekazała 40 000 zł na zakup respiratora transportowego Szpitalowi Specjalistycznemu im. J. Dietla 4 w Krakowie.

Reklama
Reklama

Wpłaty na zakup respiratorów dla krakowskich szpitali były odpowiedzą na apel Caritas, ogłoszony 24 marca. Oprócz pomocy najuboższym i seniorom Caritas postanowiła wtedy włączyć się w pomoc placówkom służby zdrowia, które prosiły o wsparcie. Apel spotkał się z bardzo dużym odzewem ofiarodawców, który umożliwił pomoc szpitalom.

Nadal można wspierać małopolskie placówki służby zdrowia za pośrednictwem krakowskiej Caritas, przekazując środki na zakup środków ochrony osobistej oraz sprzętu medycznego:

Konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej

Reklama
Reklama

58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Stop epidemii

lub online przez stronę internetową https://www.krakowcaritas.pl/ofiara.php

SPRAWDŹ: Franciszek: Maryja jest kobietą modlitwy

Reklama

ag/diecezja.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę