Nasze projekty

Nie byłeś od lat u spowiedzi? O. Szustak zaprasza

Znany dominikanin i vloger o. Adam Szustak organizuje specjalny tydzień spowiedzi przeznaczony dla tych, którzy dawno nie byli u tego sakramentu. O. Szustak będzie dyżurował przez cały tydzień w konfesjonale niewielkiej parafii w Półcznie na Kaszubach.

Reklama

– Wprawdzie spowiadam wszędzie, gdziekolwiek głoszę i umawiam się ciągle na takie rozmowy i spotkania, ale chciałbym przeznaczyć jeden tydzień dla tych wszystkich, którzy jakoś szczególnie potrzebują spowiedzi. Dla wszystkich, którzy chcieliby wrócić do Pana Jezusa, a nie wiedzą jak się do tego zabrać lub bardzo się boją – ogłosił o. Adam Szustak OP w najnowszym odcinku swojego vloga „Langusta na palmie”. 

Nawiązał do swojego cyklu poświęconego problemom z sakramentem pojednania, który opublikował w ramach „Elementarza” – serii vlogów wyjaśniających podstawowe prawdy wiary. Pod filmami poświęconymi m.in. problemom z uzyskaniem rozgrzeszenia czy rozróżnianiem grzechów pojawiało się bardzo wiele komentarzy od słuchaczy dominikanina, którzy pytali o możliwość spowiedzi właśnie u niego z uwagi na długi czas odkładania tego sakramentu.

O. Szustak zaadresował specjalny tygodniowy dyżur spowiedniczy głównie do nich. I wytłumaczył, dlaczego ten dyżur odbędzie się w tak niewielkiej i trudno dostępnej miejscowości. – Ponieważ tak wielu z was mnie zna jestem pewien, że gdybym ogłosił swój dyżur na przykład w Łodzi czy innym dużym mieście, przyjechałoby mnóstwo ludzi, którzy chcieliby ze mną po prostu pogadać lub się spotkać. A ten tydzień ma być czasem wyłącznie posługi sakramentem pojednania zwłaszcza dla tych, którzy jej szczególnie potrzebują. Chciałbym, żeby tam szczególnie rozlało się Boże Miłosierdzie i żeby wiele z was mogło do Pana Jezusa wrócić – mówi dominikanin. 

Reklama

Dyżur spowiedniczy o. Adama potrwa 5 dni, od poniedziałku do piątku 25 – 29 czerwca w miejscowości Półczno k. Bytowa na Kaszubach. W tych dniach dominikanin będzie głosił w tamtejszej parafii rekolekcje i przez ok. 5 h dziennie będzie wolny. Jak mówi zwykle przeznaczał te wolne godziny na umawiane indywidualnie spotkania z potrzebującymi, ale teraz chciałby być dostępny dla każdego bez umówienia. Będzie siedział w konfesjonale w godzinach 10:45 – 13:30 oraz 15-17.30.

Zaznaczył, że dyżur ten nie jest przeznaczony na rozmowy, a wyłącznie na spowiedź. 

 

Reklama

Pod jego filmem kilka osób zaczęło wymieniać się informacjami o innych spowiednikach otwartych na „trudne przypadki” oraz zapewniać o wsparciu modlitewnym dla wszystkich, którzy zwlekają ze spowiedzią.

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite