Nasze projekty

Bp Solarczyk do młodych: Najpiękniejszym powołaniem jest miłość

Zapraszam do wspólnoty modlitwy, do nieustającej troski, aby wspierać i towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga – powiedział bp Marek Solarczyk, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań, z okazji Niedzieli Dobrego Pasterza i 58. Światowego Dnia Modlitw o Powołania (25 kwietnia).

źródło: episkopat.pl

Razem z papieżem Franciszkiem chcemy podjąć tę wielką troskę i odpowiedzialność, żeby marzenie powołania w życiu tak wielu młodych się dopełniło – powiedział bp Solarczyk, nawiązując do orędzia Papieża na tegoroczny Światowy Dzień Modlitw o Powołania pod tytułem „Święty Józef: Marzenie powołania”.

Tak naprawdę najpiękniejszym i głównym marzeniem jest miłość, którą człowiek chce realizować i której chce doświadczać, którą jest gotowy przekazywać innym, w wymiarze powołania kapłańskiego czy życia konsekrowanego, szczególnie miłość Pana Boga – zauważył bp Solarczyk.

Delegat KEP ds. Powołań podkreślił, że osoby rozeznające swoje powołanie potrzebują przede wszystkim modlitwy. W wymiarze duchowym jest to właśnie tajemnica modlitwy, aby to co Bóg mówi do ludzkiego serca, nie skończyło się, ale trwało, żeby rzeczywiście było usłyszane – zaznaczył. Dodał, że modlitwa wiernych jest pomocą na każdym etapie przeżywania powołania.

Reklama
Reklama

Nawiązując do Roku Św. Józefa, który przeżywamy, i orędzia papieskiego, bp Solarczyk podkreślił, że św. Józef jest Opiekunem powołań. Można by powiedzieć, że On staje przy każdym i mówi: ja z Bogiem dałem radę, to ty też dasz – zauważył.

Zapraszam Was do tej wspólnoty modlitwy, do tej nieustającej troski, aby wspierać, aby towarzyszyć młodym ludziom w podejmowaniu ich życiowych decyzji i przyjęciu powołania od Pana Boga. Niech ten tydzień, cały tydzień naszych modlitw i naszej troski, będzie umocnieniem tego, co każdego dnia będziemy w dziele powołań chcieli zrealizować – zachęcił bp Solarczyk.

ag/BP KEP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę