Nasze projekty

Tegoroczna LEDNICA 2000 odbędzie się online. Nie będzie spotkania młodych na Polach Lednickich

Tegoroczne spotkanie młodych LEDNICA 2000 odbędzie się online – podali organizatorzy. 5 czerwca Pola Lednickie będą zamknięte.

„Gdybyśmy tylko mieli szansę zaprosić́ Was tłumnie na Pola Lednickie, to pracowalibyśmy dzień́ i noc, żeby to zrobić́! Jednak okoliczności są̨ oczywiste – imprez masowych nadal nie można organizować́, więc w zrozumieniu i modlitwie przyjmujemy to wyzwanie” – piszą organizatorzy.

Dodają też, że spotkanie będzie miało inną taką samą formę jak rok temu, czyli online. „Mamy już zeszłoroczne doświadczenie i wiemy co zrobić, żeby lepiej oddać klimat Spotkania. Możemy Wam zdradzić, że planujemy znacznie więcej kadrów z Bramą-Rybą w tle!” – piszą.

5 czerwca Pola Lednickie będą zamknięte dla gości. Jak dodają organizatorzy, to miejsce można odwiedzić każdego innego dnia.

Reklama
Reklama

„Usłysz” – to hasło tegorocznego spotkania

Tegorocznym hasłem spotkania lednickiego jest słowo „Usłysz”. „Usłysz rozbrzmiewa w coraz szybszym i wciąż bardziej złożonym świecie. Jednak pytania człowieka wchodzącego w dorosłe życie pozostają proste i niezmienne od lat. Bo najważniejsze kwestie są ponadczasowe: kim jestem – dlaczego jestem – po co żyję – kim mam się stać?” – piszą organizatorzy.

W poszukiwaniach odpowiedzi na najważniejsze pytania uczestnikom towarzyszył będzie Jan Chrzciciel. „ To mistrz ciszy, nauczyciel zasłuchania, prorok prostoty i przyjaciel Oblubieńca. Razem będziemy uczyć się dbać o przestrzeń zasłuchania w głos wewnętrznego sygnału nieba – sumienia”.

Tegoroczny plakat nawiązuje do zakapturzonych dominikanów, którzy w ten sposób się modlą. „Ojciec Jan Góra, kilkanaście lat temu tłumaczył nam, że jeśli widzimy zakapturzonego dominikanina to broń Boże nie możemy go zaczepiać, bo kaptur założony na głowę, jest oznaką, że zakonnik się modli. Kaptur sprzyja wyciszeniu, bo ogranicza pole widzenia i chroni uszy przed dźwiękami świata zewnętrznego. Uznaliśmy, że to doskonale wyraża hasło najbliższej Lednicy” – piszą.

Reklama
Reklama

ag/materiały prasowe/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite