Nasze projekty

Bp Janiak opuścił teren diecezji kaliskiej. „Miejsce pobytu nie zostanie upublicznione”

Bp Edward Janiak zapewnił biskupa kaliskiego, że definitywnie opuścił teren diecezji, czytamy w komunikacie diecezji kaliskiej.

fot. Solideo/Cathopic

„Informujemy, że biskup Edward Janiak zapewnił Nuncjusza Apostolskiego w Polsce i biskupa kaliskiego, że z dniem 27 bm. opuścił definitywnie teren diecezji kaliskiej. O jego miejscu pobytu została poinformowana Stolica Apostolska. W myśl przepisów prawa o ochronie danych osobowych nie zostanie ono podane do publicznej wiadomości” – czytamy w komunikacie diecezji kaliskiej.

Nakaz zamieszkania poza diecezją

W wyniku przeprowadzonego postępowania, Stolica Apostolska nałożyła na bp Janiaka, byłego ordynariusza kaliskiego nakaz zamieszkania poza diecezją kaliską, zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie diecezji kaliskiej i nakaz wpłaty na „Fundację św. Józefa”. Jednak wbrew nakazowi Watykanu bp. Janiak przebywał na terenie diecezji kaliskiej w Domu Opieki Społecznej Caritas w Złotowie, o czym został powiadomiony bp Damian Bryl, obecny ordynariusz kaliski oraz Nuncjatura Apostolska.

kh/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę